iOS 7.1.1'de Jailbreak mümkün

'iPhone Tamiri' forumunda Hayaldunya tarafından 20 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

 1. Hayaldunya

  Hayaldunya Mahmut

  Apple'ın en yeni işletim sistemi iOS 7.1.1 sürümü, hacker I0n1c tarafından Jailbreak'lendiği duyuruldu. iOS 7.1.1 versiyonu için jailbreak aracı yakında indirilebilir duruma geleceği söyleniyor.

  Apple'ın güvenlik açıklarını gidermek için yayımladığı iOS 7.1 güncellemesi Jailbreak işlemine imkan sağlayan açıkları da kapatmıştı. Ancak iOS 7.1'de yaşanan sorunlardan dolayı Apple acilen iOS 7.1.1 güncellemesini yayımlamıştı. Jailbreak'li iOS cihaz kullanmak isteyen kullanıcıların bu hayalleri de 7.1.1 güncellemesi ile suya düşmüştü.

  iOS 7.1.1'de Jailbreak mümkün

  Haziran ayında düzenlenecek olan Apple WWDC 14 etkinliğinde iOS 8'in tanıtılma ihtimali olduğu için iOS hackerları iOS 7.1.1 için bir Jailbreak aracı yayımlamayı düşünmüyordu. Ancak bugün sürpriz bir şekilde hacker I0n1c iOS 7.1.1'i Jailbreak'lediğini açıkladı.

  iPhone 5c'de gerçekleştirilen iOS 7.1.1 Jailbreak işlemi henüz stabil olmadığından son kullanıcı için henüz bir araç yayımlanmayacak. Hacker'ın bulmuş olduğu açığı iOS 8'e saklama ihtimali de olabilir. Tahminlerimize göre bu yeni Jailbreak aracı iOS 8'in nihai sürümünün yayımlanmasından sonra çıkar.

  Kaynak:
  Yazan: Ender Öztürk
  SDN - ShiftDelete.Net