İnternet Sansürüne "EVET"! (22 Ağustos)

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
O kadar sıkıldım ki, "sansüre hayır!" uğultularının arasındaki sinsi fısıltılardan...

O kadar sıkıldım ki, "internette özgürlük!" sloganının muhtelif ahlaksızlıkların, belli siyasî görüşlerin ve yer yer inançsızlığın simgesi haline getirilmesinden...

O kadar sıkıldım ki, "özgürlük" kavramını ancak ve ancak kendi siyasî algılarıyla sınırlayıp, kendi politik kalıplarına uymayan her türlü anlayışa tukaka ederek, "farklı" düşünenleri diskalifiye etmeye hazır ve nazır olan sözde "özgürlük neferleri"nden...

O kadar sıkıldım ki, bu memleketin özgürlüklerle ilgili her türlü sorununun merkezinde yer alan küflenmiş "Anayasa"nın bir kelimesine bile dokunulmasını istemeyen sözde "düşünce ve ifade özgürlüğü savunucuları"ndan...

O kadar sıkıldım ki, statükocu devlet geleneğine, "değiştirilmesi teklif dahi edilemez" denen insan imâli yasa maddelerine, kanunlarla saygı duyulmaya zorlanan kişi ve kurumlara tapınırcasına bağlı olup da hala "ben özgürlükçüyüm arkadaş!" deyip yüzü kızarmadan sokaklarda gezinenlerden...

O kadar sıkıldım ki, kendi ilkesizlikleri ve hayatı boşvermişliklerini topluma satmak için apaçık "anarşizm" kelimesini kullanmaya cesaret edemeyip "herkese her şart altında özgürlük" gibi ağdalı cümlelerle çoluğu çocuğu kandırmayı becerenlerden...

O kadar sıkıldım ki, bu milleti ayakta tutan dinî, örfî, geleneksel her türlü değere delicesine kin besleyenlerin, bu manevi varlıklara saldırırken "düşünce özgürlüğü"nü bir zırh gibi kullanmalarından...

İŞTE BU SEBEPLERDEN ÖTÜRÜ...

"Sansür"ün aslen ne kadar karşısında durulması, desteklenmemesi, reddedilmesi gereken bir mefhum olduğunu bilsem ve kabul etsem de,sansüre karşı olduklarını söyleyenlerin savundukları argümanları, yapmak istediklerini, niyetlerini düşününce

BEN SANSÜRE "EVET" DİYORUM!..

Kaynak; Sansüre "EVET"!

Cevap: İnternet Sansürüne "EVET"! (22 Ağustos)

bunlardamı vardi türkiyede ben ayakta uyuyorum yaw
iyiki sanal alemde sizin gibi dostlar var