2600 sebeke sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Selam arkadaslar. Sorunu tum ayrintilari ile anlatacagim. Cunku sebeke sorunu cihaz bende iken oldu. Sorun soyle meydana geldi:

Cihaz ikinci el olarak alinmis ve alinirken hic sarj olmuyormus, sahibi darbeli mi darbesiz mi, sivi almis mi almamis mi bilmiyor. Bana sarjini yapayim diye getirildi. Akasini acip baktigimda batarya konnektorunun arkasindaki sarj ile ilgili elemanlarin baya bir zarar gordugunu gordum. Sanki kisa devre olmus parlamis ve yanmislar. Konnektorun arkasindaki iki kucuk direncin yarisi yoktu mesela. O sekilde yanmis, buyuk ihtimalle elektrikte iken. O kismi temizledim ve o elemanlarin hepsini degistim denedim sarj olmadi. Sonra bordun en alt kismindan, +uctan batarya konnektorunun boyrundeki 3 ayakli siyah elemanin arkasina yol cektim denedim, bu sefer sarja taktiginda sarj olmuyor yazisi geldi.

Konuyu biraz arasdirdim ve sim hibritinin ustundeki direnclerden birini cikardim. Sonra sim yuvasinin yaninda tek basina duran direnci ona benzeyen bir siyah direncle degistim. Bunlari yaparken, yani sim hibritinin ustundeki direnci cikarirken o kismilar hep siyah renkli silikonlu oldugu icin direnci cikarmada zorluk yasadim ve direnci cikardiktan sonra cimbizin ucu ile yanlislikla sim hibritine hafif dokundum. Tabii sim hibritini kalimpladim ve yeniden taktim. Bu direncleri cikarirken ustten isitarak yaptim islemleri.

Cihaz yine sarj olmadi. Sonunda toplayip iade etmeye karar verdim ve topladim, ama bu sefer sebekenin kayboldugunu gordum. Cihaz bana geldiginde sebeke fuldu, o konuda sorun yoktu. Ne olur ne olmaz deyip ful flash attim unlock da yaptim ama nafile sebeke yok. Bordun ust kismindaki sebeke ile ilgili hic bir kisma mudahelede bulunmamisdim oysa. O taraflara isi da gecilmedi yani.

Sunu da ekleyeyeyim. Elle sebeke aramaya basdigimda sebeke bulunamadi yaziyor. Sim karti sorunsuz goruyor, ve hangi operatore ait sim takildigini da gosteriyor menude gezerken. Yani mesela turkcelin sim karti ise menude turkcell, vodafon ise vodafon bolumu oluyor(menude dolasirken, ekranda degil). Ama hic sebeke yok ve de bulmuyor. Temassizliktan degil, farkli anten ve kasa denedim. Simdi bu sorunu nasil cozebilirim, acab cihazin neresine zarar verdik, yardimci olursaniz ya da fikrinizi yazarsaniz sevinirim ve simdiden tesekkur ediyorum.

Cevap: 2600 sebeke sorunu

vala ben şahsen yazını okumadım okumam da biliyem kimsede okumaz keşke özetini çıkarsaydın

neyse taknikçi isen kısaca arızayı ve ne yaptıgını ne deiltiğini yaz kulanıcı işsen sana en yakın bir servise git

vala ben şahsen yazını okumadım okumam da biliyem kimsede okumaz keşke özetini çıkarsaydın

neyse taknikçi isen kısaca arızayı ve ne yaptıgını ne deiltiğini yaz kulanıcı işsen sana en yakın bir servise git
ustam teknikciyim. daha dogrusu 3 aylik bir "tamirci". cihaz bana geldiginde sebeke fuldu sarj almiyordu, sarji yapilamadi ama simdi sebeke yok, sebeke ile ilgili hicbir elemana dokunulmadi, isi da gecilmedi. anten temassizligi yok.

kaydına bak kayıtlımı kayıtlı ise ele arat bak bulacakmı bulsa hangi operaqtörleri bulacak seçince reişim yokmu diyecek dene yaz

kaydına bak kayıtlımı kayıtlı ise ele arat bak bulacakmı bulsa hangi operaqtörleri bulacak seçince reişim yokmu diyecek dene yaz
cihaz kayitli. elle sebeke aradiginda sebeke yok yaziyor. ama sim kartin hangi operatore aid oldugunu menude gosteriyor. mesela turkcell ise menude turkcell bolumu oluyor, vodafonsa vodafon bolumu. (bunlari menude gosteriyor ekranda degil). farkli sim kartlari denendi sorun ayni. sim hibritininden olma ihtimali var mi usta? (ordan olma ihtimali yok diye bakmiyorum ama ne olur ne olmaz diye sordum)

tamma menude sadece bir öperatörümü gösteriyor yoksa hepsini birde seçince şebeke yokmu diyor erişim yokmu diyor

tamma menude sadece bir öperatörümü gösteriyor yoksa hepsini birde seçince şebeke yokmu diyor erişim yokmu diyor
ustam daha acik yazarsam sebeke sorunu ortaya cikti, farkli sim kartlar denedim ve sonunda ben buna full flash attim sonra ve unlock da yaptim. yani cihazda hicbir bilgi kalmadi dis dunyaya ait, sim karti taktim yine sebeke yok ama menude turkcell bolumu var, baska kart taktiginda o kartin menusu oluveriyor. ama sebeke yok. el ile aradiginda da ariyor ve sonunda sebeke yok yaziyor. hicbir sey bulmuyor yani.

not: flashdan once de sonra da ayni sorun var. jafin gosterdigi imei saglam. kasadaki ile tutuyor ve kayitli.

anten swiç deiş olması lazım olmazsa hagarın üstünde 3 tane 6 bacaklı parça var onlardan yapar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...