4s şebeke sorunu-şema var-yardım

Merhabalar,

Elimde 2 adet 4s vardı, biri daha temiz, diğeri pek temiz değildi, ikinin boardlarını değiştirdim. Ancak birinde şebeke sorunu çıktı, sürekli aranıyor ve servis yok yazıyor, 112 bile aramıyor. Ve sm kart takıp aranıyor yazarken baseband çipi yani üstünde qualcom yazan anten girşinin hemen üstündeki chip acaip ısınıyor.

Farklı anten denedim, yazılım attım restore ettim olmadı.

Eskişehirdeyim, dün sabah bir telefoncuya götürdüm, akşam gittim yarına kaldı vs dedi, muhtemelen yapamıcak gibi...

Nette araştırdığımda aşağıdaki 2 adet şemayı buldum, ama telefoncu değilim parça değişimi vs elimden gelsede çok bi bilgim yok. Şema nedir nasıl uygulanır bilmem.

Aşağıdaki şemalar nedir, ne demek istiyor açıklarsanız sevinirim, benim yapabilceğim bişeyse ben yapıyım veyahut bilen birisine gösteriyim anlatıyım ona yaptırıyım, yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Saygılar...

Cevap: 4s şebeke sorunu-şema var-yardım

Replace Anlamı ; Değiştirmek anlamına gelmektedir. Şemada parçayı değiştirin veyatta jumper(atlamak) yol atlat diyor. Bu gibi işlemleri yapabilmek için elinizde gerekli ekipmanların olması (Sıcak Hava - Havya - Lehim vb.) düzgün bir teknik servise giderseniz hem sizin açınızdan , hemde cihaz bakımından daha sağlıklı olucaktır. Aksi halde işi bilmeyen bir teknik servise giderseniz cihazınız onarılabilir haldeyken bile onarılamaz hale gelebilir.

Cevap: 4s şebeke sorunu-şema var-yardım

Replace Anlamı ; Değiştirmek anlamına gelmektedir. Şemada parçayı değiştirin veyatta jumper(atlamak) yol atlat diyor. Bu gibi işlemleri yapabilmek için elinizde gerekli ekipmanların olması (Sıcak Hava - Havya - Lehim vb.) düzgün bir teknik servise giderseniz hem sizin açınızdan , hemde cihaz bakımından daha sağlıklı olucaktır. Aksi halde işi bilmeyen bir teknik servise giderseniz cihazınız onarılabilir haldeyken bile onarılamaz hale gelebilir.
Aynı şekilde bende cihazın onarılımaz hale gelmesinden korkuyorum en iyisi yarın cihazı alıp işin ehli olan birisine gitmek, sanırım bu şemeyıda gösterirsem umarım cihazım tamir olur.

Benim boyumu aşıyor , havya lehim felan yapabilsemde bu kadar hassas ve küçük devrelerle uğraşmadım, yol atlatmak nasıl onu bile bilmiyorum, dediğim gibi işin ehli birisine gitmek en mantıklısı olucak sanırım...

Cevabınız için çok teşekkür ederim...