6280 ekran arıza ters görüntü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pseckin

Süper Kullanıcı
slm arkadaşlar. 6280 telefon telefona yaklaşık 3 ay öncesinde phoenix ile 6288 (rm-78 kodları aynı) firmware yükledim ve telefon düne kadar sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Telefonda herşey normal fakat ekran ters görüntü veriyor. bazende gidip geliyor. (telefondaki yazıları okuyabilmek için ters tutmam gereiyor :) )

Çözüm: Nemden kaynaklanabilir diyerek bağlantıları söktüm ve hava ile kuruttum. sonuç hala aynı... Yazılımdan kaynaklanabilir diyerek phoenixle 6280 firmware yükledim (ingilizce türkçesini bulamadım.) sonuç yine aynı...
arıza kaynağı nedir ve çözümü nasıldır bilen varsa yardım etsin... teşekkürler herkese iyi çalışmalar...

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
Cevap: 6280 ekran arıza ters görüntü.

merhaba arkadaşım.

cihazı boş yere kurcalayıp ciyan etme, senin ekran filmin arızalanmış en yakın teknik servise götürün..

pseckin

Süper Kullanıcı
Cevap: 6280 ekran arıza ters görüntü.

Cihazı söküp Kızak mekanizmasını kullanmadan çalıştırdım ekranda hiç bir problem görünmedi. anten vs takmadan sadece kızak üzerine monte edip çalıştırdım. ekran Arıza vermeye başladı. dediğin gibi film de arıza var sanırım...

Sahibinden.com'da
NOKİA 6280-6288 FİLM FLEX CABLE 13,90. bu arızayı da çözdük sayılır... inş. arıza oradadır. boşuna kablo parası vermiş olmam...

Teşekkürler. iyi çalışmalar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...