6300 ışıklar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
arkadaşlar 6300 telefon var. sıvı teması vardı. retu tahvo bülgesinde sıvı teması vardı temizledim. ışıklar söndü. ışık hibritinin bir ayağı çürümüştü. ışık hibritini değiştim. yalnız elimde olmadığı için 1112 nin hibridi ile değiştim. ışıklar yine yanmadı. şemasından herşeyi kontrol ettim başka hiç bir problem bulamadım, yollar da dahil. ısıtınca tahvonun altında kısa devre olur mu diye kontrol ettim,sorun yok. bi türlü çözemedim. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

usta ışık derken ekran işiği değilmi
bide tuş ışıklari yaniyormu

yanda 2 ışık var açmaya çalişirken onnlar yaniyormu

6300 ışıklar yanmıyor sadece yan ışıklar yanıyor cihaz açıyor normal çalışıyor lakin ekran ışığı ile tuş ışıları yanmıyor acil yardım

arkadaşım gecenin saat 1 i. yorgunum çok. şu an şema ekleyemiyorum. evden yazıyorum elimde de hazır şema yok. ben bu konuya cevap yazmaya unutmuşum. tekrar mail gelince kontrol ettim,ve gördüm.

ışık hibritini değiş. (değişmişsen de değiş). ama orjinaliyle ve "yönüne iyi dikkat et" tak. sorun %100 düzelir. ha yanmadı bir de devresindeki parçaları kontrol et. hibrit den sonra en çok arıza yaban bobin dir (ferit nüve olan bir tane bobin ). ayrıca voltaj alıp almadığını kontrol et. ki ilk söktüğünde hibrit in ayaklarında oksitleme varsadıysa, ondan olma ihtimali çok daha yüksek.
benden sana bir tavsiye,başka bir kısım ile uğraşma. boşuna olur. retu tahvo bölümünde, o şiltin altından başka bir bölümle uğraşma. ki retu ve tahvo ile de uğraşma. o bölümde en sol en altta ışık devresi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...