Adım Adım iPhone 4 Jailbreak Resimli Anlatım: RedSn0w (Windows) [0.9.8b1] kullanarak

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
#1
Apple iPhone 4 telefonunuzu iOS 5 sürümü ile Jailbreak yapabilmeniz için adım adım resimli bir anlatım hazırladık. RedSn0w (Windows) [0.9.8b1] kullanarak telefonunuzu Jailbreak yapıyoruz. Bu yüntem ile telefonunuz Yurt dışı cihazı ise mutlaka baseband yedeğini almanız gerekecek. Çünkü iOS 5 yüklendiğinde ve Jailbreak esnasında cihazınızın baseband versiyonu yükselebilir.

Adım Bir:

Masaüstünüzde bir klasör oluşturun: Adı "Pwnage" olacak.

RedSn0w'un yeni sürümünü burdan indirin ve indirdiğiniz dosyayı Pwnage klasörüne yerleştirin. Aynı şekilde, IOS Dev Merkezi'nden en son iOS 5.0 yazılımını indirip aynı klasöre yerleştirin.

5.0b1 (GSM): iPhone3,1_5.0_9A5220p_Restore.ipsw

RedSn0w zip dosyasını genişlettiğinizde Pwnage klasörü böyle olmalıdır.Adım İki
iPhone'unuzu bilgisayara bağlayın ve iTunes'u açın.


Soldaki cihazların Listeden iPhone'u seçin. Shift tuşunu basılı tutun ve Restore düğmesini tıklatın. iPhone'da herhangi bir israf alanı oluşturmaz olarak tercih edilmektedir.


Masaüstünüzde Pwnage klasörüne gidin ve 5.0 firmware ipsw seçin. Devam etmek için Seç düğmesini tıklayın.


Adım Üç
iPhone'nin güncellemeyi tamamladıktan sonra, iTunes yazılımı kapatın ve Masaüstünüzde Pwnage klasörünü açın, daha önce çıkarılan redsn0w klasöründen redsn0w uygulamasını başlatın.

**Windows 7 ve Windows Vista kullanıcıları redsn0w aracını düzgün şekilde çalıştırmaları için redsn0w üzerine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırması gerekmektedir.


Adım Dört
RedSn0w aracını açtıktan sonra Browse düğmesini tıklayın.Adım Beş
Açılan pencerede Pwnage klasöründe bulunan ipsw dosyasını seçin.Adım Altı
Devam etmek için İleri düğmesini tıklatın doğrulandıktan sonra.


Adım Yedi
RedSn0w şimdi jailbreak verilerini hazırlayacak.


Adım Sekiz
Bu pencereden istediğiniz Jailbreak seçenekleri seçebilirsiniz.

"Cydia" Seçili olduğundan emin olun ve devam etmek için İleri düğmesini tıklatın.


Adım Dokuz

İleri Düğmesini tıklayın.Adım On
RedSn0w iPhone'nizi DFU moduna almanızı isteyecek. Bunun için telefonun açma kapama düşmesini 3 saniye basılı tutun ardından bırakmadan home tuşuna basın. 15 saniye bekledikten sonra home tuşunu bırakın ve power düşmesini 15 saniye daha basmaya devam edin.
Adım Onbir
iPhoneniz yeniden başlayacak


Adım Oniki
RedSn0w sonra yeni RAM Disk ve Kernel yükleme başlayacaktır.


Adım Oniki
Bu yapıldıktan sonra RedSn0w yapıldığını bildirilecektir tamamlandı. Son düğmesini tıklatın. IPhone (5 dakika kadar) yeniden bitirdiğinde onu sıçrama tahtası üzerinde Cydia ile jailbroken olacaktır.BOOT TETHERED:
Eğer bu işlemlerden sonra telefonunuz açılmaz ise, Just boot tethered right now seçeneğini seçerek yeniden Redsn0w'u kullanın.Jailbreak bitmiştir.