[ANLATIM] iOS 5.0.1 Semi Untethered Jailbreak: iPhone 4, 3Gs, iPod Touch 4G, 3G, iPad

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
Apple'nin iOS 5 güncellemesiyle kullanıcıların iPhone telefonlarında Jailbreak sorunu başgöstermişti. iOS 5.0.1 yazılım sürümünün duyurulmasının ardından Redsn0w 0.9.9b8 ile iPhone 4, 3GS, iPad 1, iPod Touch 4G, 3G Apple ürünlerine How to Jailbreak mümkün hale geldi. Dev-ekibi sayesinde Redsn0w 0.9.9b8 yazılımı ile hala iPad 2 ve iPhone 4S gibi modeller hariç, diğer tüm iOS cihazlar için iOS 5.0.1 jailbreak gelişmiş. Bundan dolayı Dev-Team'a teşekkür ederiz. Semi-Untedhered iyi bir program, Cydia üzerinden yüklenir fakat Semi-Untedheret'li cihazınızın bazı özelliklerinden mahrum kalacaksınız. Talimatlar arasında detaylı bilgileri göreceksiniz.

Yeni yazılım iOS 5.0.1, redsn0w 0.9.9b8 SemiTether aracı ile iOS 5.0.1 Untedhered olarak kullanılabilir. SemiTether hakkında daha fazla bilgi için;

Semi-Untethered jailbreak nedir?:

Tethered jailbreak sorunlu bir Apple ürünü her kapatmadan sonra Apple logosunda takılı kalır. Bu işlemi düzelmek için bilgisayara bağlamanız gerekir ve Redsn0w'da "Just Boot" fonksiyonunu kullanmanız gerekir. Bilgisayar bağlantısı olmadan cihazınız yeniden başlayabilmesi için Semi tethetred jailbrteak olması gerekiyor, bu sorunu gidermek için özel olarak geliyor. Yani şimdi iOS 5 jailbrteak untetthered var. Ama asıl sorun jailbreak uygulamaları % 99 işe yaramaz. Peki şimdi ne olacaktı? Semi tetherted jailbretak bilgisayarınızdan uzak, ama en önemli fonksiyonları kullanmak mümkün olacak.

Semi-Untedhered'in desteklediği Apple ürünleri:

• iPhone 4 (semi untethered)
  • iPhone 3GS new bootrom (semi untethered)
  • iPhone 3GS old bootrom (untethered)
  • iPod touch 4G (semi untethered)
  • iPod touch 3G (semi untethered)
  • iPad 1 (semi untethered)

iOS 5.0.1 yükselmesi yapan kullanıcılar iPad 2 ve iPhone 4S için semi-untedhered şuan desteklenmiyor, beklemeleri gerekecek.

Adım Adım iOS 5.0.1 Semi Untethered Jailbreak:

Adım 1: iTunes 10.5 ve iOS 5.0.1 final version yazılımlarını bilgisayarınıza indirin.

Adım 2: iPhone, iPad veya iPod touch cihazınızı yedekleyin ve iOS 5.0.1 IPSW dosyasını indirin ve restore ile yükleyin. Yüklü ise bu adımı atlayın.

Adım 3: Windows veya Mac OS X işletim sisteminiz için Redsn0w 0.9.9b8 yazılımını indirin.

Adım 4: Redsn0w'u açın ve “Extras” tıklayın sonra “Select IPSW” ve iOS 5.0 IPSW dosyasını seçin.

Adım 5: Şimdide “Jailbreak” tıklayın ve “Install Cydia” şeçeneğini tıklayarak devam edin. DFU moduna almak için ekrandaki yönergeleri takip etmek gerekir.

Adım 6: Bir kez kırılmış, cihazınız yeniden başlatılması gerekecek.

Adım 7: Şimdi Redsn0w'u açın tekrar “Extras” tıklayın daha sonra “Just Boot” tıklayın.

Adım 8: Şimdi cihazımıza “SemiTether” yazılımını yükleyerek semi untethered jailbreak yapacağız. İlk olarak halihazırda elimizde bulunan iOS 5.0.1 yüklü jailbreaklı cihazımızda Cydia > Manage > Sources bölümüne gelelim.

Adım 9: Edit > Add tıklayın ve açılan pencereye aşağıdaki adresi yazın.
http ://thebigboss.org/semitether

Adım 10: SemiTether yazılımını yükleyin ve ardından cihazınızı yeniden başlatın.

Adım 11: Tebrikler, şimdi tekrar cihazınızın koruması var ve Apple logosunda asla takılıp kalmayacak.

Videolu Anlatım: Jailbreak Semi-Untethered iOS 5.0/5.0.1 iPhone 4/3GS iPod Touch 4G/3G iPad Redsn0w

[YOUTUBE]om13A5K0xZU[/YOUTUBE]

Karşılaştığınız sorunları bizimle paylaşırsanız minnetar kalırız. Saygılar.

Ekli dosyalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...