Apple iPhone 3G ve 3Gs iOS 4.2.1 Jailbreak ve Unlock Çıktı: [06.15.00]

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
Bügün, Merakla beklenen Apple iPhone 3G iOS 4.2.1 Jailbreak ve Unlock çözümü yayınladı. Şüphesiz günün en güzel haberi bu oldu. Herkes telefonlarını açmaya başladı. Bugün işyerinde 2 iPhone açtım. Bu güncelleme ile en üst versiyon olan iOS 4.2.1 artık açılıyor ve genel anlamda sıkıntı tamamen çözüldü. Ama maalesef, iPhone 4 (G) baseband 02.59.10 olan cihazlar halen beklemede kalacak. Apple iPhone 3G iOS 4.2.1 Jailbreak ve Unlock Nasıl yapılır? Tüm detayları ile aşağıda sunuyoruz. Anlatımından dolayı Carnadormania arkadaşımıza teşekürler.

1.Adım

Masaüstüne ''Pwnage'' adlı klasör oluşturuyoruz

Daha sonra buradan RedSn0w u indirip oluşturulan Pwnage klasörünün içine yerleştiriyoruz.Ayrıca İPhone firmware en son sürümü 4.2.1 yüklüyoruz.Linkleri en aşağıda vereceğim.(4.1 tercihimdir stabilitesi ve untethered olmasından dolayı.)

Daha sonra indirdiğimiz firmware dosyası varsa (4.1) gibi. hepsini bir klasörde topluyoruz.

2.Adım

Telefonumuzu USB aracılığıyla bağlayıp İTunes u açıyoruz.

İTunes açıldıktan sonra sol taraftan telefonumu seçip (''carnador's iphone gibi)Şimdi Restore yazısının üzerine gelip ''shift+click'' tuşuna basıp masaüstüne indirdiğimiz (4.1 veya 4.2.1) firmware (pwnage klasöründeki) i seçip open a basıyoruz.

3.Adım

İTunes güncelleme veya restore işlemini bitirdikten sonra masaüstünde bulunan pwnage klasörünü açıp Redsn0w.exe yi çalıştırıyoruz.(Vista ve W7 kullanıcıları => exe ye gelip sağa tıklasınlar özelliklerden uyumluluk modunu seçip xp service pack 3 ü etkinleştirmeleri tavsiye ediliyor.)

4.Adım

RedSn0w.exe yi çalıştırıyoruz ve Browse a tıklıyoruz.

5.Adım

Pwnage klasöründe bulunan ve indirmiş olduğumuz 4.2.1.ipsw yada tercihe bağlı olarak 4.1.ipsw firmware dosyasını seçiyoruz.

6.Adım

Browse a tıklayıp firmware ı seçtikten sonra ok dedikten sonra otomatik olarak program çeşitli bilgileri alıyor firmware dosyasından ''processing firmware'' yazısı çıkacaktır daha sonra ''successful identified'' yazısı görünce next e tıklıyoruz.

7.adım

Redsn0w gerekli işlemleri kendisi yapıyor

8.Adım

Karşınıza çıkacak pencerede istediğiniz seçenekleri seçiceksiniz.

Cydia seçili olduğundan emin olun. İPad baseband seçili olsun. 3g ise önerim pil yüzdesi ve homescreen wallpaper seçili olabilir. 3gs old bootroom ise telefonunuz ''is the İPhone new bootroom ? '' sorusuna no diyeceksiniz.

Daha sonra

ipad baseband işaretlediğinizde

çıkacak ve iphone kırmak için bu baseband yükseltilmesi gerektiğinden bahsediliyor.Tamam diyoruz.

daha sonra next diyoruz

9.Adım

İPhone u pc ye bağlayıp kapalı olduğundan emin olduktan sonra next tuşuna basıyoruz

10.Adım

Redsn0w size Telefonu DFU moda alma konusunda yardımcı olacak.

home ve sleep butonuna 10 saniye basılı tutuyoruz

10 saniye bittikten sonra elimizi sleep butonundan çekiyoruz ama home butonu hala basıyoruz taa ki redsn0w telefonu DFU modunda algılayana kadar

Adım 11

Redsn0w eğer gerekirse İPad baseband ine yükseltiyor ve gerekirse telefonu yeniden başlatıyor.

Adım 12

Redsn0w şimdi ram disk ve kernel ı update etmeye başlıyor

Şimdi yapmanız gereken çayınızı kahvenizi alıp sevinç çığlıkları atmaya başlamak :)

Adım 13

Ekranda Done yazısı gördüğünüzde finish tuşuna basın . İPhone zaten kendini yeniden başlattığında menüde Cydia yı görebilirsiniz.

JAİLBREAK KISMI TAMAMLANDI GELELİM UNLOCK KISMINA

Birinci Adim
Ilk olarak Springboard'daki Cydia'yi calistiriniz.

ikinci Adim
Alttaki Manage butonunu tiklayiniz

Ucuncu Adim
Ekranda gozuken Sources butonunu tiklayiniz

Dorduncu Adim
Sag Ustteki Edit butonuna tiklayiniz.

Besinci Adim
Sol Ustteki Add butonuna tiklayiniz.

Altinci Adim
Lutfen ultrasn0w.com adresini source olarak giriniz ve Add Source butonuna tiklayiniz.

Yedinci Adim
Adres, source kismina eklendikten sonra Return to Cydia butonunu tiklayiniz.

Sekizinci Adim
Simdi Sag Ustteki Done butonuna tiklayiniz.

Dokuzuncu Adim
Lutfen Listeden repo666.ultrasn0w.com adresini tiklayin.

Onuncu Adim
Simdi ultrasn0w'u seciniz

Onbirinci Adim
Lutfen Sag Ustteki Install butonunu tiklayiniz 1.2 olarak görünecektir resim aldatmasın.

Onikinci Adim
Simdi yine Sag Ustteki Confirm butonunu tiklayiniz

Onucuncu Adim
Yukleme bittikten sonra buyuk yazi ile yazili Return to Cydia butonunu tiklayiniz.

Ondorduncu Adim
Simdi Home butonuna tiklayiniz, sonra iPhone'u kapatip aciniz. Kapatip acmayi Power butonunu 3 saniye basili tutun ve ekranda gozuken kirmizi butonu saga dogru kaydiriniz ve iPhone kapandiktan sonra tekrar aciniz...

Onbesinci ve Son Adim
Simdi dilediginiz SIM karti iPhone'a yerlestirip kullanabilirsiniz!

Ekli dosyalar