Ariza Takip Metodu

ARIZA TAKIP METODU

1.)NOKIA 6100 BORLULAR IÇIN ARIZA: YAZILIM ATILIYO FAKAT AÇARKEN ISIK YANARAK KAPANIYO VE EKRAN KENDILIGINDEN BIKAÇ KEZ RESETLIYO ÇÖZÜM: UPP

2.)DCT4 RENKLI EKRANLARDA ARIZA: TEL AÇMIYO.YAZILIM ATARKEN UPP BOOT OK DIYO FAKAT BU YAZIDAN BASKA HIÇBI ISLEM YAPMIYO PLATFORM ERROR YAZISI VERIYO. ÇÖZÜM :UPP

3.)7210 7250 BOARDLI TELEFONLARDA ARIZA: SEBEKE FULL GELIP GIDIYO BI DAHA GELMIYO BAZEN AÇILISTADA GELMIYO ÇÖZÜM: PFO VOLTAJINI KONTROL EDIN /HELGAYI KALIPLAYIN SON OLARAK FLAS UEM VE UPP YI BOL PASTA ILE ISITIN AMA UPPYI ASLA ÇOK ISITMAYIN VE SOGUDUKTAN SONRA PASTAYI TEMIZLEYIN

4.)7210 7250 BOARDLI TELEFONLARDA ARIZA: TUS ISIKLARI YANIYO EKRAN GELIYO AMA EKRAN ISIGI YOK ÇÖZÜM: AÇMA TUSUNUN ALTINDAKI IKI DIRENCI KONTROL EDIN VE O DIRENÇLERDEN EKRAN SOKETINE GIDEN HATLARI KONTROL EDIN TABII EKRANINIZ SAGLAMSA EGER.

5.)7210 7250 BOARDLI TELEFONLARDA ARIZA: TEL AÇIYO EKRAN GELIYO AMA EKRAN VE TUS ISIKLARI YANMIYO ÇÖZÜM:BATARYA TIRNAKLARININ SOL TARAFINDAKI YUVARLAK BOBIN VE ONUN YANINDAKI DIRENÇ DIYOT GRUBUNU DEGISTIRIN. NOT : TELEFONUN BATARYA KUTBU SIZE DÖNÜKKEN BATARYA TIRNAKLARI HIZASINDA VE EN SOLDAKI GRUBTAN BAHSEDIYORUM.

6.)6600 7610 62oz 0 V.S. TELEFONLARDA ARIZA: BLUETOTH AÇMIYO GALERIYE GIRMIYO ÇÖZÜM: ARKADASLAR BU ARIZA OLARAK NITELENDIRILDIGINDE BLUETOTH ENTEGRESINDEN KAYNAKLANIYO AMA SIZ ILK OLARAK TELEFONU UFS YE BAGLAYIN VE BT REPAIR TUSUNA BASARAK BU ISLEMI YAPIN.

7.)8310 6510 TELEFONLARDA ARIZA: NORMAL ÇALISIYO AMA BI AN TELEFON KENDILIGINDEN KAPANIYO. BAZEN GÜNLERCE SORUNSUZ ÇALISIYO.BAZEN GÜNDE BIKAÇ KEZ KAPANIYO ÇÖZÜM: BATARYA VE TINAKLARI SAGLAMSA KESINLIKLE UEM YENIDEN KALIPLAYIN OLMAZSA UEM BOZUK

8.)2300 BOARDLILARDA ARIZA :ZIL SESI KISIK ÇALIYO ÇÖZÜM: BUZER SAGLAMSA BUZER KONNEKTÖRLERININ TEMAS ETTIGI HAT ÜZERINDE BUZER UÇLARININ DEGDIGI YERIN HEMEN YANINDA) KI IKI DIRENCI DEGISTIRIN

8.)9210i ARIZA:SEBEKE ZAYIF ÇÖZÜM: BU TELEFONUN SEBEKESI ÜRETIMDEN ZATEN ZAYIF. SAGLAM OLDUGUNDAN EMIN OLDUGUNUZ ANTEN SIVICI TAKIN VE HALA YETERSIZ SEVIYEDE ISE SIVICI IPTAL EDEREK ANTENIN (+) KUTBUNU PFO VE FILTRE BACAKLARINA MANUAL OLARAK VERIN.PROFESYÖNEL ARKADASLAR FILTRELERI DEVREDEN ÇIKARARAK SEBEKEYI DAHADA YÜKSELTEBILIRLER

9.)3310 BORDLULAR ARIZA:TELEFON UFS YE BAGLANINCA AÇIYO HERSEY NORMAL SIVIÇ VE HATLAR SAGLAM AMA BATARYA TAKINCA AÇILMIYO ÇÖZÜM:CCONT ENTEGRESININ ALTINDAKI SARI RENKLI PARÇA VE ONUN YANINDAKI DIRENCI DEGISTIRIN

10.)5210 2100 ARIZA: MAKINA DONUYO VE YAVAS ÇALISIYO ÇÖZÜM: EGER ZIL SESI NORMALSE KESINLIKLE ISLEMCI.ISLEMCIYI ISITMAK GEÇICI OLARAK SORUNU GIDERIR AMA KESIN ÇÖZÜM IÇIN DEGISTIRIN

11.)7250 7250I 6610I 6220 ARIZA:KAMERA AÇMIYOR ÇÖZÜM: KAMERA SOKETINI KONTROL EDIN SORUN YOKSA UPP VE UEMI BOL PASTA SÜREREK ISITIN . SOGUDUKTAN SONRA PASTAYI TEMIZLEYIN.

12.)2650 ARIZA:TITRESIM ÇALISMIYO.KAPAK AÇILIP KAPANIRKEN YADA AÇIKKEN YADA KAPALIYKEN ÇALISIYO ÇÖZÜM:KAPAKLA BOARD ARAZINDAKI FILIMDE KIRIK VAR. SADECE BU ARIZA IÇIN FILMI DEGISTIRMEK YERINE SADECE TITRESIM HATLARINI KONROL EDIN VE IKI HATTAN KIRIK OLANI BULUN VE IYI YALITKANLI BOBINLE BU HATTI TAMIR EDIN

13.)2300 1100 ARIZA:TEL AÇIYO EKRAN ISIGI YANIYO AMA GÖRÜNTÜ YOK.HAFIFTEN KARARMALAR GÖZÜKÜYO.UFSYE BAGLANINCA AYNI KARARMALAR GÖZÜKÜYO. ÇÖZÜM:FULL ERASE YAPIN.FLAS ATIN.PM YÜKLEYIN.UISETTINGS YAPIN.YINE AYNIYSA TEKRAR ERASE TEKRAR FLAS VE ARDINDAN FARKLI BIR PM YÜKLEYIN ARDINDAN UISETTINGS YAPIN. DOGRU PMYI BULDUGUNUZDA SORUN GIDERILECEKTIR.

14.)6210 7110 6250 ARIZA:GÜVENLIK KODU AÇILMIYO ÇÖZÜM:FULL YANI 4MB LIK FLAS DOSYASI YÜKLENMESI GEREKIR. BU ISLEMI UFS ILE YAPMAYIN. DCT3 LER SERISINE KULLANDIGIMIZ LPT KABLO APARATI ILE FULL FLAS YÜKLEYIN VE EPROM ISLEMLERINI YANI SEBEKE SIMLOCK ISLEMLERINI YAPIN YETERLI.

15.)

--------------------------------------------------------------------------------

15.)3330 ARIZA:SARJ CIHAZINI YENIDEN BAGLAYIN ÇÖZÜM:ÇOK UGRASTINIZ HERSEYI YAPTINIZ AMA HALA SORUN DEVAM EDIYOSA TELEFONA ORJINAL BLC-2 MODEL BATARYA TAKIN VE ARKANIZA YASLANIN AMA ASLA SIGARA IÇMEYIN !

16.)3310 ARIZA: ARAMA YAPIYO SEBEKE BAZEN DÜSÜYO BAZEN TAMAMEN GIDIYO VE ZIL SESI ACAIP ÇALIYO ÇÖZÜM: SAAT KRISTALINI DEGISTIRIN

17.)3310 5210 2100 3410 MODELLERDE ARIZA: AVEADA ÇEKIM VAR TELSIM TRCELLDE YOK VEYA TRCELL TELSIMDE VAR AVEADA YOK ÇÖZÜM: FILTRELERI DEGISTIRIN FILTRELER: ANTEN SIVICININ ALTINDA VE 13 MHZ NIN ÜSTÜNDEKI METAL KARE GÖRÜNÜMÜNDEKI PARÇALAR

18.)6510 8310 ARIZA:KULAKLIKTAN SES GELMIYO ÇÖZÜM:ZIL BUZERININ SAGINDA VE BIRAZ ASAGIDAKI UFAK 4 BACAKLI TASIYICI TRIMPOTLARI DEGISTIRIN VEYA HATLARIN ILETIMINI KONTROL EDIN

C

cepbay

Guest
Çok sağolun yeni başladım bu işe sıfırdan başlayanlar için gerekli bilgiler Allah razı olsun.

emeğine sağlık usta.3 yıl önce yazdıklarımı kopyalayıp buraya yapıştırmışın.ama alındırdır desen yada benim 3 yıl önce foruma yazarken altına düştüğüm metanetli notunuda kopyalasan, o kısmı keserek emeğime haksızlık yapmasan daha hoş olurdu.öncelikli olan insanların bilgilenmesi.o yüzden önemli değil ama ben bu ve benzeri notları evde saatlerce uğraşarak hazırlamıştım

Orjinal Yazarı metanetli
emeğine sağlık usta.3 yıl önce yazdıklarımı kopyalayıp buraya yapıştırmışın.ama alındırdır desen yada benim 3 yıl önce foruma yazarken altına düştüğüm metanetli notunuda kopyalasan, o kısmı keserek emeğime haksızlık yapmasan daha hoş olurdu.öncelikli olan insanların bilgilenmesi.o yüzden önemli değil ama ben bu ve benzeri notları evde saatlerce uğraşarak hazırlamıştım
ustam size ait olduğunu kanıtlayın hemen altına izminizi yazim haksi halde gereği yapacam

Cevap: Ariza Takip Metodu

usta n76 kullanırken gitti daha sonra açtım tel ekran açılıyo ama nokia yazsı çıkıyo öylece donup kalıyo yardım edersen sevinirim ustam