Chronic ile iPhone 3Gs, 4G iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak Yapmak

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
#1
Chronic ile iPhone 3Gs, 4G iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak Yapmak için mmcn.org'un hazırladığı yazıyı paylaşıyorum. Eğer sizlerin de cihazları iOS 5.0.1 tethered (kapanıp açıldığında elma'da kalan ve bilgisayara bağımlı jailbreak metodu) jailbreakli ise cydia'yı kullanarak hızla untethered jailbreak haline getirebilirsiniz.Untethered jailbreak yamasını cihaza uygulamanız son derece basit, isterseniz bu basit işlemi size bir kaç adımda anlatmaya çalışalım;
Birinci Adım: Cydia'yı açıyoruz ve öncelikle "changes" menüsüne giriyoruz ve orada güncellemesi gelmiş olan uygulamaları görüyoruz. Eğer yoksa sağ üstte refresh butonu ile güncellemeleri kontrol edip çıkan güncellemeleri uygulayıp yüklüyoruz. Daha sonra springboard'ı yenilememiz gereken buton çıkınca basıp ardından cydiaya yeniden giriyoruz.
İkinci Adım: Cydia arama kutusuna "Corona 5.0.1 Untethered" yazıyor ve arama yaptıktan sonra bulunan uygulamayı cihazımıza yüklüyoruz.
Üçüncü Adım: Cihazımızı kapatıp açıyoruz ve artk tethered jailbreak'in untethered olduğunu elma logosunda kalmadan, justboot yapma ihtiyacı kalmadan açıldığını görerek anlamış oluyoruz.
Görüleceği üzere son derece basit olan untethered jailbreak yaması bu şekilde cihazımıza kuruluyor, güle güle kullanın.


Kaynak: Cydia Üzerinden iOS 5.0.1 Untethered Jailbreak Yapmak