e71 denize düştü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
selam dostlar,
ablamın e71 denize düştü. ekrana çok az ışık geliyor ama hiçbirşey görünmüyor. pili takınca flaş sürekli yanıyor. telefonu sim kartsız açtığımda ekranda çok az ışık var ve açılma sesi hoparlörden geliyor. tamire gönderdik, servis ekranı değiştirebileceğini ancak sorun ekrandan değilse anakartta ise boş yere 80-100 $ harcayacağımızı söyledi. telefonun içini açtım korozyon olan yerleri temizleyebildiğim kadar temizledim ama değişen birşey olmadı. Ne önerirsiniz?
Bir sorum daha var. Data kablosuyla veya herhangi başka bir şekilde telefonu pcye bağlasam ekran görüntüsünü pcden alma şansım var mı? Eğer alabilirsem sorunun ekranda olduğunu anlayabilirim diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim.

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
Cevap: e71 denize düştü

görüntüyü USB yoluyla alabileceğini düşünmüyorum.
Cihazda sıvı temas var, kesinlikle bir tamirciye gitmesi gerekiyor.

Teşekkürler, servis halledecektir bir şekilde biliyorum. ben de meraklıyım biraz da o yüzden yardım istemiştim. ama anladığım kadarıyla sorun benim boyumu aşar :) Sağolun.

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini

bir çok kullanısı sizin gibi sorunu kendi başına çözmek ister ama cep telefonu tamirinde bu mümkün değildir.

İyi günler.
Apple.

bu gibi (sivi temas) sorunla karsilastiginizda hemen pilini cikartip en gec 1 saate kadar müdahale yapilmasi (telefonun yikanmasi) gerekir.Yoksa hasar düsünüldügündende yüksek olacaktir ve kullanici olarak kendi imkanlarinizla kesinlikle tamir edemiyeceksiniz.

bu gibi (sivi temas) sorunla karsilastiginizda hemen pilini cikartip en gec 1 saate kadar müdahale yapilmasi (telefonun yikanmasi) gerekir.Yoksa hasar düsünüldügündende yüksek olacaktir ve kullanici olarak kendi imkanlarinizla kesinlikle tamir edemiyeceksiniz.
aynen en az telefon kurutuluncaya kadar müdahale yapılmaması en yakın teknık servıse gitmesını
ve kullanıcının bu gibi sorunlarını kendi kendine yapamayacağını
yaptıgı takdirde telefonda hemen görünmesede ileriki bir zamanda büyük hasar meydana geleceğini bilmesini arz ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...