Güvenlik kodu nasıl kırılır..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Slm arkadaslar ben suan amatorce evımde cep tlf tamırıyle ugrasıyorum..elımde 2 adet cep tlf var ve bunlar guvenlık kodu ıstıto sıtede ınceleme yaptım ama arkadaslarımın verdıgı wep adresınde kı ımeı numarasını yazıp bana verdıgı numara sanırım telefonların orjınal guvenlık kodu ama benım elımdekı telefonların guvenlık kodları sahıperı tarafından degıstırılmıs yanı o sıteden yazdıgım numaralar hıc bıse yaramıyo bu konu hakkında bana yardım edebılırmısınız...i

Cevap: Güvenlik kodu nasıl kırılır..

hangi telefon oldugunu sihirli küreye bakip kendimiz mi bulacagiz?
marka ve model yazilsa belki yardim eden olabilir!

CemalKeskin...hocam senden sıhırlı kureye bakmanı ıstemedım sadece nasıl oluyo nasıl yapalılırım dedım elektronikçi arkadas gbı cvp yazabılırdın mesela.

CemalKeskin...hocam senden sıhırlı kureye bakmanı ıstemedım sadece nasıl oluyo nasıl yapalılırım dedım elektronikçi arkadas gbı cvp yazabılırdın mesela.
sen hala konuyu anlamamissin ve ne yaparsan yap beni hic ilgilendirmiyor.
arkadaslarımın verdıgı wep adresınde kı ımeı numarasını yazıp bana verdıgı numara sanırım telefonların orjınal guvenlık kodu
bu sana verilen code Master Code olup kisi tarafindan degistirilen Code bilinmesede güvenlik kodu Moster Code ile degistirilebilir.

ama yinede kisa bir aciklama yapayim:
ben sana box ile olur deseydim hosunami gidecekti?
bence cok kolay bir cevap olurdu (herkes iki telefon icin bir box alsaydi box satanlar dahada köse olurdu) ve yine senin cahilligine sayarak diger arkadasin yazdigi gibi cevap yazmiyacagim.
her türlü telefonun ve markanin kendine göre degisik yöntemlerle islenebilir özellikleri vardir.
simdi bende yazayim:
bendede iki telefon var ve ekranlari calismiyor.ne yapmaliyim?
hangi telefon oldugunu bilmeden nasil cevap yazalim?
DCT 4 telefonlarda security codes belki imei üzerinden hesaplaniyordu ama BB5 lerde olmaz.
ama yinede box olmadan yapma yöntemi var.sadece sen öyle cevap yazacagina ne marka ve model odugunu yazmadigin icin aciklama geregini duymuyorum.
aciklama yapmadan dogru cevap bekliyemezssin!
aslinda zaten @ elektronikçi sana dogru cevabi vermis ya daha fazla yazmiyada gerek kalmadi.
kolay gelsin.
konu kapanmistir!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...