Google Android 2.3 Gingerbread Resmen Duyuruldu

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
Google, mobil işletim sistemi Android 2.3 Gingerbread en son sürümünü resmen duyurdu. Şirket ayrıca geliştiricilere Android 2.3 SDK yayımladı. Google'a göre, Gingerbread NFC (Yakın Alan İletişimi) ve geliştirilmiş bir oyun gibi yeni bir özellik yelpazesi ile gelir Android OS hızlı versiyonudur. Google, uygulamaları sayesinde Android 2.3 Gingerbread mobil işletim sürümüne mükemmel bir performans sağladı. Gingerbread NFC, yani Yakın Alan İletişimi olarak bilinen bir sistemi ilk kes Android 2.3 Gingerbread ile tanıyacağız. Google'ın Samsung işbirliğiyle hazırladığı Nexus S akıllı telefonuyla beraber Android Gingerbread (2.3), Android kullanıcılarına Google paketleriyle geliyor. Google'ın en yeni ve en hızlı Android versiyonu olan Gingerbread'in sahip olduğu yenilikleri ele alalım.

Görsel alanlarda değişiklikler

Android 2.3 Gingerbread işletim sisteminde görsel olarak çok büyük değişiklikler olmadı, ama bildirim çubuğu siyah, daha canlı ikonlar ve yeşil işaretleme gibi değişiklilikler yapıldı. Menüler arası ve pencereler arası geçişler daha kaliteli ve akıcı hale getirildi.

Performans

Gingerbread'in Froyo'dan daha hızlı olduğu belirtildi. Donanımsal hızlandırma desteği ile oyunlar ve grafikler çok daha keskin ve akıcı hale getirildi.

Oyunlar

Android 2.3 Gingerbread ile oyunlar artık çok daha keyifli olacak. Gingerbread'in sunacağı donanımsal hızlandırma oyunlara grafiksel olarak katkı yapacak.
Grafiksel gelişmelerin yanında oynanabilirliğin de arttırılması için 3 eksenli jiroskop desteği sunuldu, diğer sensörlerin performansı arttırıldı.

Yeni iletişim yöntemleri

Android 2.3 Gingerbread ile Internet telefonu özelliği, Nexus S ile birlikte Android dünyasına dahil olan ön kamera sayesinde görüntülü görüşme sistemi gibi yenilikler Gingerbread'ın sunacağı yeniliker arasında yer alıyor.

Google'ın mobil işletim sistemi Android'in 2.3 sürüm numaralı Gingerbread ile kullanıcılara yeni tasarıma sahip bir klavye de geliyor. Kullanımı daha kolay olan bu klavye ile hata oranı düşük bir kullanıcı deneyimi sunulacak.
Samsung'un Google için hazırladığı Nexus S ile resmen gün yüzüne çıkan Android Gingerbread'in 2011 yılı içinde piyasada bulunan diğer modeller içinde yayınlanması bekleniyor.

Ekli dosyalar