HTC Diamond'a Windows Phone 7 Yükleme (Türkçe ROM)

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
#1
Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows Phone 7, HTC Diamond'a uyarlandı. Windows Phone 7 işletim sistemi CRTLPDA tarafından hazırlandı. Emeği geçen tüm yapımcılara teşekkürü borç bilirim. HTC Diamond akıllı telefonuna yeni işletim sistemini kurdum. Gayet güzel çalışıyor ve çok hoş. ekran görüntülerini aşağıda bulabilirsiniz. HTC Diamond için Windows Phone 7 Türkçe ROM'unu burdan indirebilirsiniz.

Linkteki dosyayı indirdikten sonra rar'dan çıkartı. Daha sonra "CustomRUU" adlı dosyaı açın. kutucukları işaretleyip "Next" diyerek işlemi tamamlayın. İşlemlere başlamadan önce Bataryanızın Şarjı %50'nin üzerinde olmalıdır. ROM Yüklenebilmesi için telefonunuzu ActiveSnyc moduna alın. Bilgisayarınızada ActiveSnyc yüklü olması gerekmektedir. ROM Yüklendikten sonra cihazın başlamasını bekleyin. İşlemler tamamlandıktan sonra; Saat ayarları otamatikte değil otamatiğe almak için 1-Başlat>Ayarlar>Personel>Telefon>(Sağ Üstte) >GSM/UMTS Hizmetleri>Saat Eşitlemesi Üzerine Gelin ve "Ayaları Al" Otomatik Zaman değişim bölgesi ve saat Tikini İşaretleyin. Yeniden Başlatın.
 
#2
Cevap: HTC Diamond'a Windows Phone 7 Yükleme (Türkçe ROM)

Merhaba arkadaşım benim telefonum htc diamound phone 7 yi yüklemeyi denedim eksiksiz olar da işlemleri yaptığım da yükleme ekranın %0 da kalıyor ilerlemiyor belirli süre sonra da 262 error update hatası veriyor yardımlarınızı rica ederim (telefona slp har format attım)
 
#4
Cevap: HTC Diamond'a Windows Phone 7 Yükleme (Türkçe ROM)

Benim Tavsiyem HTC Diamond 2 icin bu Hard SPL.
Topaz-HardSPL_V5_09R6_CRT_183HSPL.rar (yukaridaki ekte)

ben yanliz bunu yaptiktan sonra sadece Almanca Rom yükledim.
RUU_Topaz_S2_HTC_GER_2.53.407.6_Radio_Signed_Topaz_61.44etc.25.35_4.49.25.91_Ship.exe

yani ihtiyac olmadigi icin yukaridaki Türkce custom rom yüklemedim!
ayrica yukarida postalanmis resme göre Windows 7 degil sadece 6.5 Oldugu görülmekte!
yanlismi yoksa hata bende mi?
 
#6
Cevap: HTC Diamond'a Windows Phone 7 Yükleme (Türkçe ROM)

güzel deneyimdi. Ne yazıkki kullanımlar sırasında sıkça donmalar oldu surati oldukça iyi. ekranda herhagi bir ayar yada tuşa basınca beklenmedik şekilde kilitlenmeler oldu .reset attıktan sonrada açılma sorunları yaşattı. umarım geliştirip bu problemlere çözüm bulursunuz bi akşam 2 defa yükledin ne yazıkki performans alamadım.
 
#7
Cevap: HTC Diamond'a Windows Phone 7 Yükleme (Türkçe ROM)

açılan proğramlar çok olduğundan kilitllendi. görev yöneticisinden takip edip fazla açılan proğramları kapattım. şimdi kilitlenmedi. wm7 host.exe ikonları saat, sms ve mail kendini yenilemiyor. yine üzerindeki dijital küçük saat yenilemiyor. çözüm varmı?
 
#8
Cevap: HTC Diamond'a Windows Phone 7 Yükleme (Türkçe ROM)

Merhaba Arkadaşlar,
Aynı yüklemeyi Htc Hd Mini içinde yapabilirmiyiz? veya bunun için windows phone 7 işletim sistemi nerden bulabilirim.