HTC Gratia: Özellikleri ve Fiyatları (Çıkış Tarihi, Video, Türkiye, Fotoğrafları)

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
Önde gelen akıllı telefın üreticilerinden HTC, piyasalara yeni Gratia modelini sürdü. HTC Gratia akıllı telefonunun donanımsal özellikleri şöyle; Çoklu dokunmatik girişi ile 3.2 " inç büyüklüğünde 256K renkli HVGA kapasitif dokunmatik ekrana sahip ve Kompakt gövde ve kalın endüstriyel tasarımı ile mükemmel bir tasarım yapısı bulunuyor. Qualcomm MSM7227 tipi 600 MHz hızında İşlemci (CPU) ve 384MB RAM Belleği, HTC Sense UI uygulamaları ile Android 2.2 Froyo işletim sistemi barındırıyor.

HTC Gratia'e ait görsel resimler

Android işletim sisteminin yüzbimlerce ücretsiz uygulamaları, Android işletim sistemini akıllı telefonlarda vazgeçilmez kılıyor. Bunun farkında olan HTC üreticisi, Gratia modelinde 3.2” büyüklüğündeki ekranı üzerinde Android Froyo 2.2 işletim sistemini sunuyor.

HTC Gratia Özellikleri:

• Ekran: 3.2" inç büyüklüğünde 256K-renk HVGA kapasitif dokunmatik ekranı çoklu dokunmatik girişi ile.
  • Kompakt gövde ve kalın endüstriyel tasarım.
  • İşletim Sistemi: Android 2.2 Froyo işletim sistemi, HTC Sense UI uygulamalarıyla birlikte geliyor.
  • İşlemci: Qualcomm MSM7227 600 MHz CPU.
  • RAM: 384MB RAM bellek.
  • 3G Bağlantıları: HSDPA 7.2Mbps ve HSUPA 2 Mbps ile çift bant Quad-band GSM desteği.
  • Kablosuz Ağ: Wi-Fi b/g bağlantıları.
  • Yol Haritası: Dahili GPS alıcısı ile A-GPS desteği.
  • Kamera: 5 MP otomatik fokus kamera; odak dokunma, geotagging ve yüz algılama.
  • Video Kaydı: VGA video kaydı 20fps üzerinde.
  • Hafıza kartı: microSD kart yuvası (32GB desteklenebilir, 2GB dahili)
  • Ofis belge ve PDF görüntüleyici
  • Optik trackpad.
  • Standart microUSB portu ve Bluetooth v2.1 A2DP.
  • Standart 3.5mm kulaklık girişi.
  • Stereo FM radyo ile RDS desteği.
  • Web tarayıcısında Flash oynatma desteği.
  • YouTube istemcisi, Facebook ve Twitter entegrasyonu.
  • Çok iyi ses kalitesi.
  • Mükemmel hoparlör performansı.
HTC Gratia Eksikleri / Eleştirileri:

• Güneş ışığında ekran okunabirliği zayıf.
  • Kart yuvası pilin altında.
  • DivX/XviD video oynatma desteği yok.
  • İkincil video çağrı kamerası yok.
  • Adanmış kamera tuşu, hiçbir objektif kapağı ve kamera flaşı yok.

Tüm teknik detayları belirtikten sonra tüm incelemelerde olduğu gibi HTC Gratia incelemesinde de eksikleri belirtiyoruz. Aslında kimileri için bunlar önemsizdir. Ama tüm detayları bilmek için bu bilgilere ihtiyaç vardır. Genel olarak en belirgin eksik olarak göze ikincil video çağrı kamerasının olmayışı göze çarpıyor. Diğerleri ise; Kamerada gece çekimleri ve karanlık ortamlar için flash desteğinin olmaması, özel bir kamera tuşu ve kamera lensinin kirlenmemesi için objektif koruma olmaması, Hafıza kartı yuvasının pil kapağının altında olması ve DivX/XviD oynatma desteğinin orjinal paket içerisinde olmaması genel anlamda belirginleşiyor.

HTC Gratia akıllı telefonu önümüzdeki aydan itibaren Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak ve Türkiye piyasalarında iki ay sonra yerini almaya başlayacaktır. Başlangıç fiyatı olarak şuanda herhangi bir bilgi bulunmuyor.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=yG1T1qs3Rkk&feature=player_embedded[/YT]

Ekli dosyalar