HTC Wildfire: Root, Recovery ve Custum ROM Yükleme (Buzz)

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
HTC Wildfire akıllı telefonuna Root, Recovery ve Custum ROM Yükleme klavuzu hazırladım. Öncelikle bu işlemi yaparken cihaza gelebilecek herhangi bir sorundan mesul olmadığımı hatırlatmak isterim. Şimdi yükleme adımlarına geçelim.

Not: Bu işlemi yapabilmeniz için cihaza Android 2.2.1 yüklü olması gerekiyor

İndirmeniz gereken dosyalar:

Unrevoked3: http://downloads.unrevoked.com/recovery/3.32/reflash_package.exe
Android HBOOT Driverleri: unrEVOked modified USB driver

Yukarıdaki dosyaları indirdikten sonra, Unrevoked3 aracını çalıştırın ve Wilfire'yi USB Debugging açık bir şekilde takın. Yazılım otomatik olarak cihazı algılayacak ve bir iki resetten sonra root ve recovery yüklenmiş olacak.

Türkçe Custum ROM Yükleme

HTC Wildfire Buzz modeli için CyanegonMod tarafından hazırlanmış Android 2.3.7 sürümünü yüklemeyi tercih ettim. Hem stabil hemde hızlı ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Android 2.3.7 CyanogenMod 7 Nightly Builds İndir: CyanogenMod Mirror Network - Powered by TDRevolution

GPS, 3G ya da başka herhangi bir ağ sorunları ile ilgili sorunlar varsa, aşağıdaki radyo dosyasını ROM Manager üzerinden yükleyin.

Radio_13.55.55.24H_3.35.20.10.zip

Market için Google Apps dosyasını da Clorckwork menüsünden yükleyin.

İşlem tamamdır.

Cevap: HTC Wildfire: Root, Recovery ve Custum ROM Yükleme (Buzz)

ben aynen herşeyi yapıyorum fakat sonunda error veriyor your firmware is too new diyor android 2.2.1 sürümüm olması gerek nerde sorun var acaba yardımcı olurmusunuz rootlıyamıyorum