huawei p8 lite şebeke sorunu

Merhaba arkadaşlar telefonum sert bir zemine düştü ekran kırıldı komple lcd dokunmatik çıta şeklinde panel alıp taktım herşey sorunsuz çalışıyor derken şebeke simgesinde x işareti görünce hatal kırıklığına uğradım sim holder kısmına sıcak hava tuttum değişik simkart ile denedim büyüteçle soğuk lehim kontrolü yaptım bişey göremedim ve arıza düşmeden önce yoktu çok kurcalamak istemiyorum nokta atışı ile sorun çözebilirmiyim öneriniz nedir?Ben sim kart yuvasından şüpheleniyorum ama elimde olmadığı için denemedim.
sim kartı çıkartınca simkart çıkartıldı uyarısı veriyor şebeke ayarlarına girdiğimde hangi operatör simkartını taktıysam onun ismi v e bilgileri çıkıyor .
Sim kartı takınca sim kart pin numarasını soruyor herşey normal gibi gidiyor ama şebeke yok.İmei sorguluyorum sıkıntı yok.Bütün herşey normal gibi.

Pratik

İmparator
hard reset çekip denediniz yanı cihazı farbrika ayarlarına çevirip deneyın bı ondna sonra tekrar bizimle iletişime geçe bilirsiniz

hard reset çekip denediniz yanı cihazı farbrika ayarlarına çevirip deneyın bı ondna sonra tekrar bizimle iletişime geçe bilirsiniz
hocam 4 defa hard reset attım bataryayı çıkartıp 30 dk kadar sonra tekrar taktım denedim sim kartı değiştirdim başka operatör denedim operatör bilgilerini görüyorum ama şebeke çubuklarında x işareti var.Simkart bir çok defa söküp tekrar taktım holder soket ayak pinlerini kontrol ettim eğik bozuk kopuk anormal bir durumda göremedim.Şebeke çubugu yanında hizmet yok uyarısı veriyor.

Son düzenleme:
ustam ozaman sim kart yerını degiştirmeniz gerekicek teknik sorunlu ozaman
simkart slotu değişti antenlerin oldğu pinler denendi bugün 2 telefoncu baktı bu benc chip arızalı yedek parça bulamazsın dısarda dediler yetkili servise göndermeniz gerek denildi.Kendi başımın çaresine bakacağım akşama sıcak hava ile bordu ısıtıp denemeyi düşünüyorum tek çekindiğim çift taraf dizgileri var dökülme riski söz konusu o yüzden nokta atışı yapmam lazım.

Pratik

İmparator
güzel düşünyorsunda işlemi denersen olmasa cihaz artık diger servislerde yaptıgında farklı fiyatlar alır senden