iPhone 3G ve 3Gs IMEI, Bluetooth ve WiFi Sorunu çözümü (Baseband Issu ile ilgili)

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
iPhone'nin 3G ve 3Gs cihazlarında Wi-Fi, Bluetooth veya IMEI sorunu yaşıyorsanız, çözümü burada. Bu sorun genelde Baseband ile ilgilidir. Son zamanlarda bana gelen e-postaların bazılarını değerlendirdiğimde bir çok kullanıcının bu sorundan müzdarip olduğunu farkettim. iPhone 3G ve 3GS cihahıza sahip cihazların IMEI, Bluetooth ve Wi-Fi (ve bazı iPhone 4) adresleri silinmiş olduğunu gördüm. Bu sebepten telefon şebekesi hat takılı olmadan bir searcing veya aranıyor yazar durur. Bu kesinlikle bir donanım sorunu, genellikle hatalı veya bozuk bir baseband çipi, Baseband SRAM yongasında, UMTS Transceiver IC veya kırık mikro bileşenlerinden kaynaklanır. Bu genellikle bir geri yükleme yaptıktan sonra olur, ya da redsn0w'dan zorla Baseband 6.15.00 yüklemede oluşur. iPad Baseband ile flaşlanan iPhone 3GS kullanılan yeni bir Toshiba çip nedeniyle bu soruna neden olabilir. Online alışveriş mağazalar üzerinde satın alınan iPhone'lar satıcı ile satın alma yapmadan önce kontrol etmeyi unutmayın. Aksi takdirde pahalı bir maliyet ile karşılaşabilirsiniz! Belirtileri nelerdir? Ayarlar bölümüne giderseniz, Wi-Fi grileşir ve Wi-Fi yok diye gösterir.

Ayarlar > Hakkında bölümüne gidiniz, Wi-Fi için MAC adresi N/A Bluetooth 00:00:00:00:00:00 olarak gösteriyor.

Ayarlar> Genel altında, Bluetooth Kullanılamaz olarak gösterilir.

Eğer elinizdeki iPhone telefonunuz yukarıdaki sorundan muzdaripse, hala kurtarabilmeniz mümkün.

• iTunes üzerinden bir stok firmware (custum değil) ile tam bir geri yükleme yapın.
  • redsn0w kullanarak baseband'dı 6.15.00 (use iPad baseband seçilerek) flaşlayın.
  • Eğer yukarıdaki iki seçenek çözüm olmadıysa ozaman cihazı açıp baseband çipini hafif ısıtın ve tekrar deneyin, muhtemelen düzelecektir. Şayet düzelmez ise baseband çipi değişmesi gerekecektir.
Ancak büyük bir risk olabilir.

Cevap: iPhone 3G ve 3Gs IMEI, Bluetooth ve WiFi Sorunu çözümü (Baseband Issu ile ilgi

üstad makalen için teşekkür ederim
bahssettiğiniz sorundan bende iki adet 3gs 16gb var
ısıtma derken ne kadar ısıtcaz
iyiki bu makaleyi yayınladınız