iPhone 4 Şarj olmuyor / USB görmüyor sorununa çözüm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
iPhone 4 Şarj olmuyor / USB görmüyor sorununa çözüm şemadaki adımları takip ederek çözbilirsiniz. iPhone 4 şarj sorununda USB soketini ve bataryayı değiştiriğiz halde sorun devam ediyorsa ozaman kolları sıvayın işimiz biraz zor :)

1. Thermistörü kontrol edin, eğer kötüyse değiştirin veya tel çekin.
2. Q2 hibritini sökün ve mavi ile gösterilen noktalara tel çekin. Genelde bu hibrit arıza verir.
3. Üç ile gösterilen dirençleri kontol edin - 1k - 8.25k değerlerini veren dirençleri kontrol edin. Check diode if not short diye gösterilen diyot kısa devre olması lazım.
4. Şarj bobinini değiştirin, eğer olmazsa
5. PMIC (Power Supply Entegresi) değişmesi gerekecek. PMIC silikonlu olduğu için değişimi oldukça zordur.

Ekli dosyalar

Cevap: iPhone 4 Şarj olmuyor / USB görmüyor sorununa çözüm

ustam bende 4 var bıtane şebeke aranıyorda ama oparatör buluyo imei sürüm herşeye baktım çözüm varsa acıl destek

bende de bir Iphone 4 var.hersey normal ama önce doldurma isareti gösteriyor sonra hemen doldu simgesi geliyor.Haliyle hic sarj olmuyor.Pilin giris noktasindaki(soket)4 yeri yeniden lehimledim ama sorun aynen devam ediyor .Acaba daha ne yapabilirim.

bende de bir Iphone 4 var.hersey normal ama önce doldurma isareti gösteriyor sonra hemen doldu simgesi geliyor.Haliyle hic sarj olmuyor.Pilin giris noktasindaki(soket)4 yeri yeniden lehimledim ama sorun aynen devam ediyor .Acaba daha ne yapabilirim.

batarya dene veya batarya konnektörünün orta bacaklarını kontrol et

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini

Şema görünüyor, şuan kontrol ettim. sayfayı yenilermisiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...