LG E900 Optimus 7 incelemesi: Özellikleri ve Fiyatları

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
LG, Windows Phone 7 işletim sistemli LG E900 Optimus 7 modelini piyasalara sundu. LG, son zamanlarda piyasaya sunduğu akıllı telefonlar ile başarı yakaladı. Ve yine yeni Windows 7 işletim sistemi ile LG E900 Optimus 7 adında bir akıllı telefon ile piyasalarda başarı yakalamayı planlıyor. Yeni LG E900 Optimus 7 akıllı telefonuna harika bir tasarım yapılmış ve özellikleri "al beni" dedirtiyor. 1GHz Snapdragon işlemci hızı, 512MB RAM belleği ile mükemmel bir işletim sistemi performansı sunuyor. Son zamanlarda incelediğimiz en iyi telefonlardan biri olduğunu söyleyebilirim. Türkiye'ye gelir gelmez almayı düşünüyorum. :)

LG E900 Optimus 7 resmi fotoğrafları

Windows Phone 7 işletim sistemli LG E900 Optimus 7 akıllı telefonu donanım yapısı itibariyle Microsoft'un işletim sistemi üzerinde mükemmel bir performan ile çalışmasına olanak sağlıyor.

LG E900 Optimus 7 Temel özellikleri:

• Ekran: WVGA çözünürlüklü 3.8 " inç büyüklüğünde 16M-renk kapasitif TFT dokunmatik ekranı, 480 x 800 piksel çözünürlüğünde.
  • Şebeke: Quad-band GSM / GPRS / EDGE desteği.
  • İnternet: HSDPA (7.2 Mbps) ve HSUPA (5.76Mbps) ile 3G desteği.
  • İşletim Sistemi: Windows Phone 7 işletim sistemi ile çalışıyor.
  • İşlemci ve RAM: 1GHz hızında Snapdragon işlemci, 512MB RAM belleğe sahip.
  • Kamera: LED flaş ve coğrafi etiketleme ile 5 megapiksel otomatik odaklı kamera, Panorama atış uygulaması ile Panorama fotoğraflar çekilebilir.
  • Video: 720p video kaydı @ 24fps hızında.
  • Hafıza: Dahili depolama 16GB.
  • Kulaklık: Standart 3.5mm kulaklık girişi.
  • USB: Standart microUSB portu (şarj edilebilir)
  • Wireless; Wi-Fi ve PlayTo üzerinden DLNA desteği.
  • BT: A2DP ile Bluetooth 2.1.
  • Sensör: Ekran otomatik rotasyonu için sensörler bulunuyor.
  • Tuş desteği: Manzaralı ekranında sanal QWERTY klavye.
  • Radyo: RDS destekli FM radyo.
  • Düzenleyici: Ofis doküman editörü.
  • Sosyal ağ entegrasyonu.
  • GPS: Dahili A-GPS alıcısı.
  • Uygulamalar: LG AppStore üzerinden ücretsiz uygulamalar seçeneği ile geliyor
  • Sesli-metin işlevi.
  • ScanSearch gerçeklik uygulaması

LG E900 Optimus 7'nin mükemmel özellikleri ile donatılmış olması, piyasada rekor satışlarına işaret ediyor. Windos Phone 7 işletim sistemi, 1GHz hızında Snapdragon işlemcisi, 512MB RAM belleği ve 16GB Dahili depolama alanı ile bir akıllı telefonun bütün ihtiyaçlarını karşılıyor. Yeni LG E900 Optimus 7'ye ait teknik özellikleri yukarıda belirtik. şimdide incelememize eksikleriyle devam edeceğiz.

LG E900 Optimus 7 Eksikleri ve Dezavantajları:

• Hafızası genişletilebilir değil.
  • Stereo hoparlörler yok.
  • Kamera Lens koruması yok.

LG E900 Optimus 7 ile ilgili ince ayrıntıları belirledik. Aslında bu eksikleri görmemezlikten gelebiliriz ve bu eksikler sizi yanıltmasın çünkü bunlar olmadan da tüm özellikleri kullanılabilir. Biz yinede bu noktaları bilmeniz açısından bunları buraya yazdık.

Windows Phone 7 Özel Sınırlamalar

• Sistem çapında dosya yöneticisi yok.
  • Bluetooth ile dosya transferi yok.
  • USB yığın depolama modu yok.
  • Üçüncü parti uygulamaları durumu sınırlı sayıda.
  • İnternet tarayıcısında Flash oynatma veya Silverlight desteği yok.
  • Zune yazılımı üzerinde dosya yönetimi için bağımlı ve senkronizasyonu yok.
  • Görüntülü görüşme desteği yok.
  • Müzik çalar ekolayzer ön ayarlarından yoksun.
  • Çoklu tasarı desteği yok.
  • Kopyala / Yapıştır seçenekleri yok.
  • DivX / XviD video desteği yok.
  • El yazısı tanıma desteği yok.
  • Twitter istemcisi telefon rehberi ile entegrasyonu yok.

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows Phone 7 işletim sisteminin bir çok güncellemeye ihtiyacı var. Şu an WP7'nin yoksun olduğu genel özellikleri yukarıda belirttik. Ama bu sizi LG E900 Optimus 7 akıllı telefonunu almaktan vazgeçirmesin. Çünkü ileride Microsoft WP7 için bu eksikleri giderecek güncellemeleri yapacaktır.

LG E900 Optimus 7 görsel resimleri

İncelememizi bitirdik. Özet olarak LG E900 Optimus 7 akıllı telefonu hakkında söylememiz gereknleri bir daha belirtelim. Gelişen akıllı telefon teknolojisinde en iyi sıralarda yerini alacaktır. LG E900 Optimus 7 işletim sistemi ve işlemci hızı itibarıyla en iyi akıllı telefonlar arasında yerini aldı. Başka bir incelemede görüşmek dileğiyle, hoşçakalın.

Ekli dosyalar