LG Optimus One P500 İncelemesi: Özellikleri ve Fiyatları

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
LG, Optimus P500 adındaki akıllı cep telefonunu piyasalara sundu, sağlam bir inşa yapısıyla Android 2.2 Froyo işletim sistemi kullanıyor. LG Optimus Bir P500 akıllı telefonu Android işletim sistemli en ucuz cep telefonları arasında yerini alacak. 1 milyon adet satılan, LG Optimus Bir P500 popüler bir seçenek gibi görünüyor ve bu yüzden denemek zor değil. Yeni LG Optimus akıllı telefonu hakkındaki teknik detaylar, eleştiriler ve değerlendirmeleri bu incelememizde görebilirsiniz. Detaylar için incelemizin devamını okuyun.

LG Optimus Bir P500 resmi fotoğrafları

İşlemci hızı 600MHz, RAM bellek ise 419 MB, bu şekilde Android 2.2 Froyo işletim sistemi çok hızlı olmasada doyurucu bir hızda çalışıyor. Froyo arası performans artışı ile hareket ettirilir. Tüm teknik detaylara aşağıdan bakın:
LG Optimus One P500 Temel özellikleri:

• Ekran: HVGA çözünürlüklü 3.2" inç büyüklüğünde 256K renkli TFT kapasitif dokunmatik ekran (320 x 480 piksel), Multi-touch giriş.
  • Şebekeler: Quad-band GSM / GPRS / EDGE desteği.
  • Veri: HSDPA (7.2 Mbps) ile Çift bant 3G.
  • İşletim Sistemi: Android 2.2 Froyo.
  • İşlemci hızı: 600MHz İşlemci.
  • RAM: 419MB RAM.
  • Kamera: 3 megapiksel otomatik odaklı kamera, yüz ve gülümseme tanıma, geotagging.
  • Video: VGA video kaydı @ 18fps.
  • Hafıza Kartı: 32 GB'a kadar destekleyen microSD kart yuvası, 2 GB kutuda verilir.
  • Kulaklık: Standart 3.5mm kulaklık girişi.
  • USB: Standart microUSB portu (şarj edilebilir).
  • GPS: A-GPS ile GPS alıcısı, Dijital pusula.
  • Kablosuz: Wi-Fi b / g Wi-Fi yerleşik hotspot işlevselliği.
  • A2DP ile Bluetooth 2.1
  • Ekran otomatik döndürmek için; Yakınlık sensörü
  • RDS destekli FM radyo
  • Ofis doküman editörü
  • Dikey ve yatay ekran QWERTY klavye
  • Sosyal ağ entegrasyonu
  • DivX / XviD desteği
  • Akıllı arama
  • Mükemmel hoparlör performansı
İşletim sistemine bakıldığında ekstra özellikleri anlamak çok kolay ama donanımsal özelliklerine bakacak olursak, 3 megapiksel otomatik odaklı kamera, yüz ve gülümseme tanımalı kamerası, LED flaşı olmadığı için gece çekimlerinde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Aslında akıllı telefonlar genelde İnternet ve dökümanlar için kullanılır. HSDPA (7.2 Mbps) ile Çift bant 3G bağlantıları ile bilgisayarınızdan hızlıca internete bağlanabilir ve 3G ile görüşmeli konuşma sağlayabilirsiniz. Mükemmel hoparlör performansı ile müziklerinizi her yerde dinleyebilirsiniz. Şimdide eksiklerine bakalım.

LG Optimus One P500 Eksikleri ve Dezavantajları:

• Kamera, sadece 3 MP ve hiçbir objektif koruması yok, flaş ve hiçbir özel çekim tuşu yok.
  • Froyo olmasına rağmen tarayıcınızda Flash desteği yok.
  • Ön kamera yok.
  • microSD kart yuvası pilin altında.

LG Optimus One P500 hakkında teknik detaylara baktıktan sonra şimdide eksikler hakkında görüşlerimizi söyleyelim. Kamera, sadece 3 MP olduğu için çok görkemli çekimler yakalayabileceğinizi söyleyemem. Ayrıca Flaş ve hiçbir özel çekim tuşu da yok olduğundan gece çekiminde sıkıntı çekebilirsiniz. İşletim sistemi Froyo olmasına rağmen tarayıcıda Flash desteği yok. internette gezinirken Flash dosyaları oynatamazsınız. 3G konuşmalarınız için arka kamerayı kullanmanız gerekiyor. Çünkü ön tarafa kamera dahil edilmemiş. Bunun dışında LG Optimus One P500 Android Froyo ile gerçekten güzel bir akıllı telefon olarak görünüyor. Türkiye'ye 2011 ilk aylarında gelecek olan bu telefonun net olarak çıkış tarihi bilinmemektedir. Bu incelememizin de sonuna geldik. Başka bir incelemede görüşmek üzere, hoşçakalın.

Ekli dosyalar