n95 8gb flaş ışığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
slm arkadaşlar elimde b in95 8gb var cihaz sıvı temaslı ama temiz su bordun durumu iyi oksitlenme çok az heryeri halloldu fakat batartayı takınca flaş ışığı düz yanıyo ama flaşın patladığı kadar güçlü değil zayıf bi ışık.kameraya girinci flaş patlıyo sorun yok fakat biyerde kısa devre var galiba baya uğraştım iice temizledim ama nafile bu konuda bilgisi olan varmı arkadaşlar acaba şimdiden teşekkürler.pro denedim bu arada.

cam cip birsürü ustam kimbilir hangisinde çıkar elimde hurdasıda yık o yüzden flaşı iptal ediyorum öylece kullanacaklar artık.daha iyi bi altarnetif bulana kadar.yinede çok saol ustam ilgilendiğin için kolay gelsin.

Cevap: n95 8gb flaş ışığı

cihazı çözemeden konuyu kapatmıssınız yaptıgınız işi yarım bırakmayın hiç bir zaman konun güncel oldugunu sölerseniz fikri olan söler size

Cevap: n95 8gb flaş ışığı

bendede aynı sorun var genelde n95 lerde oluyo bu içerde bi direnç yada diyotun kararsız çalışmasından kaynaklanabilir cam hibrit olduğunu sanmıyorum çünkü (hibrit olsa ya hiç yanmaz yada kısadevrede komple yanar)flash patlaması için güç depolayıp kapastörlerdeki gücü boşalttığı için ilk bakılcak yer devre şemasından kondansatörler olacaktır.Olayı çözünce buraya yazacağım...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...