nokia 1616 mikrofonda yankı sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
merhaba,
1 haziranda genpa ithalatı nokia 1616 cihaz satın aldım.cihazdan genel olarak memnunum 125 130 tl gibi bir fiyata 3.5 mm kulaklık çıkışlı radyolu nispeten geniş ve iyi çözünürlüklü ekranlı bir telefon sahibi oluyorsunuz.
ancak mikrodononda rahatsız edici bir yankı problemi var.
işin enteresanı bazı görüşmlerde hiç bu sorunu yapmazken bazı görüşmelerde örneğin 10 dklık bir görüşmede ara ara kendi sesimi yankılı duyuyorum ve bu yankıyı karsı tarafta duyuyor.
kadıköydeki nokia servisine götürdüm ancak yeni bir model daha önce hiç görmedik bakmadık bırakın söküp bakalım vs deyince hemen bırakmak istemedim.en kötü öyle yapacağımda.
bu bazı nokia modellerinde olduğu gibi acaba bu modele has kronik bir sorunmu yoksa benim cihazda mı bir problem var?
gizli servis kodları vs ile mikrofon sesini kısma düşürme gibi yöntem olabilir mi?
tahmin ve bilgilerinizle yardımcı olursanız çok sevinirim.
şimdiden Allah razı olsun ve teşekkürler...

Cevap: nokia 1616 mikrofonda yankı sorunu

çok teşekkürler arakadaşlar bir sey daha kesfettim kulaklık sesi sonuna kadar acıkken yankı olmuyor genelde ancak kulaklık sesini 2-3 çizgi kısınca yani kulaklık sesini azaltınca yankı oluyor benim sesimde.enteresan bir arıza
bakalım telefon daha cok yeni actırmasam diyorum biraz daha kullanıp rahatsız olmaya devam ederse servise bırakırım artık.
not: daha önce aynı problemi nokia e 50 de yasamıstım.2.5 ay da 4 5 kere genpa etiler servisinde olayı halledemeyip en son board değişimi ile bile sorun çözülmemişti.böyle enteresan arızalarda teknisyenlerede güvenemiyorum pek.ondan actırmayayım telefonu diyorum.ki ayrıca e 50 de sağlam verdiğim joystick tuşu sağa yukarı kayık verilmişti:(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...