Nokia 3600 slide karıncalı ekran sorunu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ceptime

Süper Kullanıcı
S.A. arkadaşlar. Bir adet 3600 slide geldi. Telefonun tek sorunu resimdeki gibi ekranda karıncalanma var. görüntü yok. Film değişti , ekran değişti, ekran hibriti değişti soket kontrol edildi ama yine değişen bişey yok.

Sizce nedendir ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Nokia 3600 slide karıncalı ekran sorunu.

ustam ekran hibritini orjinal flimide orjinal dene birde birkaç ekran daha dene bakalım

3600S ekrani
5310,6300,8600,6120,6124 ile uyumlu.

belki ariyan vardir resmide ekledim.

ceptime

Süper Kullanıcı

ustam ekran hibritini orjinal flimide orjinal dene birde birkaç ekran daha dene bakalım

Orjinal birkaç film , ekran ve ekran hibriti denedim. Ama sorun devam ediyor. Sanırım kartta çatlak var.

Bu telefonun lcd yollarının şeması elinde olan var mı? Mümkünse rica edebilir miyim?

ustam bana bu arıza ekran hibritindenmiş gibime geliyor yani yüzde 90 buradan çıkar senin yapacağın şimdi yazılım dene 2 katlıya sallamadan birde ısı geç bakalım varsa ekran yolları eklerim sana

ceptime

Süper Kullanıcı

ustam bana bu arıza ekran hibritindenmiş gibime geliyor yani yüzde 90 buradan çıkar senin yapacağın şimdi yazılım dene 2 katlıya sallamadan birde ısı geç bakalım varsa ekran yolları eklerim sana
Ustam cevabın için teşekkür ederim.

Ama yukarıda yazdığım gibi 3 değişik ekran ,3 değişik ekran filmi ,3 defa da ekran hibritini değiştirdim. soket sağlam tertemiz. Hatta ekran , film ve hibriti gittim özellikle orjinal aldım denedim. Yazılımsal bir sorunda değil. Çünkü telefon çalışıyor ses gidiyor arama geliyor.

Ama yok. Bence bu darbe sırasında ekran yolları çatladı galiba.

İşte bu yüzden ekran yolları lazım.

ceptime

Süper Kullanıcı

xmann ustam bulabildin mi lcd yollarını? hala devam ediyor.

ustam malesef bulamadım bulsaydım eklerdim sana tavsiyem servis manuleden yolları bir takip et bakalım

ceptime

Süper Kullanıcı

ustam malesef bulamadım bulsaydım eklerdim sana tavsiyem servis manuleden yolları bir takip et bakalım
Nette bazı forumlarda bu telefonun ekran yollarınınn 6300 ile aynı olduğu yazıyor ama inceledim aynı değil.

Şu resmi buldum. Deneyeceğim uyarsa sorun yok. uymazsa iade..

elmor

Süper Kullanıcı

%100 demiyorum ama %99 ekran hibriti, aynı arızadan daha önce yapmıştım, ekran bazen baklava dilimi ve bazende karıncalı oluyordu, elimdeki sıfır en az 10 hibrit denemişimdir, ama sırf çalışan orjinal bi borddan hibrit taktığımda anında ekran düzeldi, hibrit emisyonları farklı olabiliyor, her aynı bacak hibrit diğer telefonda çalışacak diye bi kural yok...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...