Nokia N8 ile Kamera denemesi yapıldı. işte İlk görüntüler:

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
#1
Damian Yemek Nokia N8 video artı 35 kamera örnekleri
9 Temmuz 2010
Etiketler: Nokia, Symbian, Touch UI

Nokia N8 kamera örnekleri, çeşitli konularda ve çeşitli ortamlarda çekilen 35 kamera görüntülerini Nokia büyük bir koleksiyon çıkardı. Ayrıca, kamera hakkında tartışma ikinci bölümünde çıktı. Dün Nokia bizlere bu görüntüleri verdi. 35 fotoğraf Nokia N8 Cep telefonundan alınmıştır.

İşte birkaç fotoğraf vardır, bu sayfanın alt kısmında kalanları bulabilirsiniz. 16:09 oranı (9MP) alınmış iken, bazıları tam 12MP çözünürlükte çekilmiş:Nokia N8 kamera örnek, Nokia N8 kamera örneği


Söz verdiğimiz gibi, Nokia N8 bugün hakkında video yakalama konuştuk. ses 128kbps içinde 48kHz olarak AAC formatında esir iken 720p videoları 12Mbps H.264 codec kullanarak kaydedilir.

Video piksel (video, böylece bir pikselin bir süreç kullanır kombine bilgileri kullanarak çeşitli dedektörler gelen görüntü sensörü dan), makul yıldırım koşulları içinde "sonuç yok gürültü de değil. Bu Ar-Ge ekibi gürültü gün ışığında tamamen yoketme kapatmak için izin ve korumak mümkün olduğunca video kareleri çok detaylı gibi.

HD video çözünürlüğü sadace 1280x720 piksel iken Fakat Nokia N8 görüntü sensörünün hareketsiz görüntü çözünürlüğü 4000x3000 piksel vardır. Bu oldukça büyük fark piksel binning süreci için bol headroom yaprakları ve başka bir özelliktir - video zoom sağlar.

Elbette, dijital yerine optik daha - Ancak pixel binning süreci interpolasyon olmadan yakınlaştırma sağlar ve 2.5x tüm yol zoom detay ve netlik neredeyse 1x ve 2x arasında sağlam muhafaza zoom's. karar dijital 3x olarak nerede görüntü kalitesi zaten aşağılayıcı başlar zoom sınırını Bu yol açmaktadır. Damian Yemek ki dijital Nokia N8 üzerinde optik zoom kadar iyidir zoom - Kendinize görmek için aşağıdaki bitkileri kontrol söyledi.


Nokia N8 kamera örnek Nokia N8 kamera örnek Nokia N8 kamera örnek Nokia N8 kamera örneği
1x adresindeki Nokia N8, 2x, 2.5x ve 3x video kareleri shotw dan Bitkileri zoom

Yemek notları bu bitkileri video kaynak üretim öncesi yazılımı ile yakalandı ve orada daha da iyileştirmeler o zamandan beri kamera yazılım yapılmıştır.

Ne yazık ki, hiçbir video örnek, sadece bitkileri's. Daha önce de olsa Nokia N8 bir video örnek gördüm ve çok etkilendim (ve herşeyi hayal vardı o zamandan beri düzeldi).

Son olarak, Yemek Nokia N8 ve Active Hyper-odak uzaklığı özelliği görüşmek üzere gider. N8 takım geleneksel otomatik odaklama yöntemleri video için bugünün kameralı cep telefonu tarafından kullanılan farklı bir yaklaşım karar verdi.

Bu keskin odaklı nesneler 60cm ve sonsuzluk arasında yer tutar. Bu ne kadar yakın nesneleri Nokia N8 onlara ateş olabilir, ama sınırları bu yaklaşımın odak dışı ve çalışıyor olsun tüm diğer konu icar hiç bir avantaja sahiptir (ve başarısız) olası odak kazanmak için.

Nokia'nın ses mühendisleri de rol kamera oynamak için ayarlama vardı - ses olarak videoları ile birlikte yakalanan yapmak mümkün olduğu kadar iyi. Onlar, tüm durumlar için uygun bir kamera yapmak için Nokia N8 iki mikrofon (bir ön ve arka üstünde) kullanın.

Onlar sessiz sesleri çok yüksek olanlar bir şey işleyebilir yeni algoritmalar geliştirdik. Ön (ekran tarafında mikrofon bakan) çok size ateş gibi anlatmak videolar için hayati konuşmaları, yakalamada iyidir. algoritmalar başka set, daha fazla ses kalitesinin artırılması rüzgar gürültüsünü azaltmak için çalışır.

İşte Nokia N8 kamerayı örneklerin dinlenme bulunmaktadır. sadece de bazı videolar kurtulabilseydim. Tadını çıkarın!