Nokia N900 Türkçe Dil Seçeneği Ekleme (Türkçeleştirme Paketi)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
#1
Bu paket tamamen kullanıcılar ve resmi olmayan geliştiriciler tarafından tasarlanmış olup, nokia ile hiçbir alakası yoktur. Bu yüzden sisteminizde olası sorunlar ve uyumsuzluklar olması gayet normaldir. Sistemin tamamı Türkçe olmayabilir, bazı yükleyeceğiniz uygulamalar ile uyumsuzluk gösterebilir. Bu durumlarda hiçbir sorumluluk kabul edilmeyecektir. Telefona gelebilecek olası bir zararda garanti dışı kalabilir yada serviste tamir görmesi gerekebilir. Bu yüzden bu işlemleri yapmadan önce iyice düşünmeniz sizin yararınıza olacaktır.


Yükleme adımları

1- Bu işlemler için telefonunuzdan internet bağlantısı yapmanız gerekli olduğundan öncelikle cihazınızı internete erişebilir hale getirin.
2- Menüye girerek More kısmına geçin ve buradan App. Manager uygulamasını çalıştırın.
3- Uygulama içerisinde üstteki bölümlerden Application Manager kısmına geçin.
4- Buradan aşağıda bulunan Application Catalog a gelin. Gerekli güncellemelerin olup olmadını denetleyebilir. Bu işlemin bitmesini bekleyin.
5- Denetleme işlemi bittikten sonra karşınıza cihazınızda ekli olan yazılım depolarının listesi gelecektir. Bu kısıma yeni bir depo ekleyerek dil seçeneği yüklenecek.
6- New butonuna basıp eklemeye başlayalım. Gelen boşlukları şu şekilde doldurun:

Catalogue name: Maemo extras-devel
Web address:
Kod:
http://repository.maemo.org/extras-devel
Distribution: fremantle
Components: free non-free

7- Disabled seçeneğini işaretlemeyin. Save butonuna basarak yeni depo bilgilerini kaydedin.
8- Ekleme işleminden sonra depolar tekrar güncellenecektir. Güncellemeden sonra yeni paketler görebilirsiniz bunları kesinlikle kurmayın! Güncellemeleri yapmayın!
9- Son açık olan pencereden çıkın ve ortadaki Install kısmına dokunun. Gelen kategorilerden System e girerek buradan Turkish localization yazan paketi sisteminize kurun.
10- İşlem bittikten sonra bütün uygulamaları kapatarak ana menüye dönün. Buradan Settings oradan da Language & Region kısmına girin. Buradaki listeden Turkish (Northern Cyprus) seçin. Eğer listede yoksa cihazı kapatıp açtıktan sonra tekrar deneyin.
11- Listeden gerekli seçimi yaptıktan sonra telefonu kapatıp açmanızı isteyecektir. Tekrar açıldığında artık Türkçe kullanmaya devam edebilirsiniz. Güle güle kullanın.

Bu paketi hazırlayan Aranel Surion a teşekkür ediyoruz
 

Ekli dosyalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...