Nokia N900 Yazılım (Flash) Yükleme ve Güvenlik kodu kırma (Türkçe)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
Merhaba arkadaşlar, bugün bitane N900 geldi. Gücenlik kodunu unutmuş sahibi. Fakat ben bunu FBUS Kablosu ile hiçbir box buna factory settings yapamadı. Bende Aşağıdaki yöntem ile flash atmayı denedim ve oldu. Fakat flashtan sonra Türkçe dil siliniyor. Türkçe dili tekrar yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin.

*öncelikle gerekli bilgilerimizi yedekliyoruz. Telefonun tüm hafızası silineceğinden resim, müzik gibi dosyalarımızı da gerekiyorsa yedekliyoruz.
**telefonumuzun şarjının en az %50sinin dolu olduğuna dikkat ediyoruz.
(alttaki komutları, adresleri tırnaklar olmadan yazıyoruz)
1- Flasher'ı indirelim:
xxx adresine girip yanında "Maemo Flasher-3.5 Tool for Fremantle and Diablo, installation package for Windows 7, XP and Vista (x86, 32-bit)" yazanı indirip yüklüyoruz.
2- FW1.2yi indirelim:
adresine gidip "Latest Vanilla version of the eMMC content" ve "Latest Maemo 5 Global release" dosyalarımızı indiriyoruz.
3- inen dosyaları flasher'ımızın klasörüne atalım:
"C:\Program Files\maemo\flasher-3.5"ın içerisine taşıyoruz.
4- telefonumuzu usb modunda pc'ye bağlayalım:
telefonumuzu kapattıktan sonra "U" tuşuna basılı tutarak usb kablomuzu takıyoruz.
5- CMD'yi açalım:
"win+R" kısayoluyla çalıştır penceresini açıp "cmd" yazıp enter'lıyoruz. Böylece komut istemi sayfamız açılıyor.
6- CMD'de flasher klasörüne gidelim:
komut yazma kısmındayken "cd C:\Program Files\maemo\flasher-3.5" yazarak enter'lıyoruz.
7-Telefonumuzu flashlayalım:
komut satırına önce "flasher-3.5.exe -F RX-51_2009SE_10.2010.19-1_PR_COMBINED_MR0_ARM.bin -f" komutunu girip enter'layıp işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.
işlem bitince hemen ardından "flasher-3.5.exe -F RX-51_2009SE_10.2010.13-2.VANILLA_PR_EMMC_MR0_ARM.bin -f -R" komutumuzu girip enter'lıyoruz.
8-telefonunuz açıldığında işlem tamamlanmış oluyor.

Tüm dosyalar için alternatif link (şifre: ww w.mihangsm.com ) boşluğu silin

http://depositfiles.com/en/files/buyyzf1v4

Cevap: Nokia N900 Yazılım (Flash) Yükleme ve Güvenlik kodu kırma (Türkçe)

arkadaşım linkleri vermişsin ama 470 mb lık dosyanın rar şifresi nerede bi zahmet rar şifresini verirsen sevinirim

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
Cevap: Nokia N900 Yazılım (Flash) Yükleme ve Güvenlik kodu kırma (Türkçe)

flash atmakla ilgili ayrıntılar forumda detaylı olarak verildiği için o bölümleri yazmayacağım.
Yedek almayı unutmayın..
Öncelikle tablets-dev.nokia.com restricted downloads adresinden imei nonuzu girerek vanilla versiyonu indiriyoruz( RX-51_2009SE_1.2009.41-1.VANILLA_PR_EMMC_MR0_ARM.bin )
Arkasındanda RX-51_2009SE_3.2010.02-8_PR_COMBINED_MR0_ARM.bin asıl yükleyeceğimiz versiyonu indiriyoruz.
Elimizde bu iki adet versiyon olması şart.
Öncelikle vanilla versiyonu eMMC content 1.2009.41-1 flashlıyoruz.
flasher-3.5.exe-F RX-51_2009SE_1.2009.41-1.VANILLA_PR_EMMC_MR0_ARM.bin-f-R
sarı ışık yanana kadar bekleyin.
**Önemli**vanilla versiyonla flashladıktan sonra telefonu kesinlikle açmıyoruz
kabloyu söküp tekrar flashlamak için U ya basılı tutarak tekrar takıyoruz.
şimdi ise PR 1.1.1 version 3.2010.02-8 flashlıyoruz.
flasher-3.5.exe-F RX-51_2009SE_3.2010.02-8_PR_COMBINED_MR0_ARM.bin-f-R
bu flashıda attıktan sonra tertemiz n900 a kavuşuyoruz.
Yedeğinizden mesajları rehberi vs geri yükleyebilirsiniz.
Tekrar uyarmak istiyorum. eMMC content 1.2009.41-1 ile flash attıktan sonra telefonu açmayın. tekrar bağlayıp PR 1.1.1 version 3.2010.02-8 i yükleyin.
Yedeğinizi almayıda unutmayın.. Ana depoya silineceği için hafıza kartına yedekleyin.
Not:Bu arada ben bu şekilde hard format attım. Ve hiç bir sorun yaşamadım. ana depo ilk aldığım haline döndü. hafıza kartı olduğu gibi duruyor silinmiyor.
Yedeklerimide yükleyince istediğim hale geldi..
Ancak bu konuda yanlış bir yönlendirme yapmak istemediğimden yinede bu konuda bilgisi olan arkadaşlar kontrol ederlerse yazdıklarımı sevinirim..
Resimli detaylı anlatım olursa dahada sağlıklı olur.
Saygılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...