nokia n95 kısa devre mi? şarj unitesimi arızalı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
iyi akşamlar ustalarım,

yaklaşık 3 senedir nokia n95-1 kullanıyorum. 2 ay önce askerden geldim ve bu süreç içinde telefonu hiç kullanmadım doğal olarak. bataryasını çıkartıp bi vaziyette benimle 15 ay askerlik yap(t)tı. :)

telefonu normal kullanmaya başladım geldiğimde herhangi bi sorunu yoktu çok şükür. o gün gelene kadar. birgün banyodaydım çıktım, baktım telefon kapanmış açılmıyor. bataryası tam dolu olduğu halde. şarja filan taktım şarj almadı batarya sök tak fln yaptım olmadı neyse babama dedim şunu tanıdık bi telefoncuya götür açılmıyo, derken babam naptıysa yaptı baktım telefon açılıyo tekrar :D ne yaptığını söylemedi ama. işte sorunda bundan sonra çıkmaya başladı. telefonun şarjı çabuk tükenmeye başladı. v35 firmware güncellemesi yaptım. gene aynı gene aynı... yeni bataryam var çin orjinali dediklerinden ama ondada sonuç aynı telefonun tam dolu şarjı 3 yada 4 saat gidiyo :D kullanmadıgğım halde telefonu sık sık kullanan biri değilim zaten bide kullansam 1 saaati bulacak bitmesi :rolleyes: şimdi siz değerleri ustalarıma soruyorum acaba problem neyden kaynaklı orjinal bataryası hala taş gibi 2 tane çin orjinali denilen harici bataryam olmasına rağmen kendi orjinal bataryası onlardan daha uzun gidiyo 4 saat 25 dakka kaadar :) diğerleri 3 yada 3.5 saat arası değişiyo. sorunun bataryadan olmadığına eminim ama neyden olduğunu hala çözemedim. kısa devre belirtisimi yoksa şarj ünitesi flnmı? telefon hiç ısınmıyor bu arada normal eskisi gibi çalışıyo dış görünümde ama içinde ne var bilemem :D öyle abartı programda kurulu değil sadece 4 tane program kurulu. onlarda klasik yazılımlar. xplore, opera mini, ttpod...

engin bilgilerinizle beni aydınlatırsanız sevinirim. iyi akşamlar kolay gelsin...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...