Nokia N950 MeeGo: Özellikleri, Fiyatı, Çıkış Tarihi, Resimleri, Türkiye

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
Uzun zamandır merakla beklenen Nokia'nın MeeGo işletim sistemli cihazı olan N950, sonunda resmi olarak duyuruldu. Nokia N950, MeeGo işletim sistemi ile çalışan bir geliştirici platformu ve N9 benzer özellikleri ile birlikte bir QWERTY klavye'ye sahip.
N950 bir tüketici cihazı değildir - herhangi bir garanti ile gelmeyecek, beta yazılıma (sorunları olan) sahip cihazlar bazı sorunlar verebiliyor, öğneğin Uygulama, Grafik gibi sorunlar verebilmektedir.

Nokia N950 canlı fotoğraf (Görüntünin kaynağı)

Yine de, N950 gövdeye sahip olarak, dikkat çekici tasarımının yanında kayarak açılan QWERTY tam klavyeye sahip. 4" inç büyüklülüğünde TFT ünite ile FWVGA çözünürlüklü ekran kullanıyor (3.9" FWVGA AMOLED yerine). Nokia N950 akıllı telefonunda 8 MegaPiksel kamera bulunuyor ve Carl Zeiss marka kamera ile "çok benzer görüntü kalitesi" sağlıyor. Ama N9 kamera birimleri farklı. Görüntülü konuşmalar için öne bakan kamera farklı bir konumda ama aynı modül her iki cihaz için kullanılmış. N950'de diğer farklılıklar ise, NFC modülü N950 de bulunmuyor ve dijital pusula hassas değildir ve pil biraz daha küçüktür (1320mAh pili 1450mAh piline göre). Nokia N950 üzerindeki yazılım tamamlanmamış ve şuan bir güncellemesi yolda (geliştiriciler yeni yazılım çıkartıp cihaza flash atabilirler). Yine de, MeeGo çok esnek bir platformdur ve geliştiriciler N9 bağlantı noktaları üzerinden N950 için yazılım yayınlaması uzun bir süre almayacağını sanıyorum. Şimdilik Nokia N950 modeli için bir çıkış tarihi veya fiyat belirtmedi. Yine de, MeeGo tutkunları bu konuda kendinden geçmiş olmalı - artık Nokia üreticisinin iki MeeGo platformlu cihazı var. Güncellemelerle tekrar karşınızdayız.