Panasonic Lumix GH2 Satışta: Özellikleri Ve fiyatları

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
#1
Panasonic şirketinin yeni dijital fotoğraf makinası 'Lumix GH2' modelli Amrika vadandaşları için artık satın alınabilir. Piyasalarda yerini almaya başlayan Panasonic Lumix GH1 yeni kamera 1080p HD dijital video kayıt ve 16 megapiksel resim çekimi yapabiliyor. Panasonic Lumix GH2 da SDXC hafıza kartı ve 12.800 ila 160 arası ISO aralığı destekler. Türkiye piyasalarına 2011 Şubat ayında piyasaya girmesi bekleniyor. Panasonic yeni nesil Lumix G Micro Sistem fotoğraf makinelerinin en yeni üyesi Panasonic Lumix GH2 fotoğraf makinesini duyurdu. Micro Four Thirds Sistem standardı ile tamamen uyumlu bir model olan Panasonic Lumix G Micro Sistemi geliştirilmiş kullanım özelliklerini küçük gövde yapısında sunarak hem performans ve hem de kullanım rahatlığı sağlamasıyla dikkat çekiyor. Sezgisel dokunmatik kullanım özelliklerine sahip olan yeni Panasonic Lumix GH2 dijital fotoğraf makinesi yaklaşık 0.1 saniye AF otomatik netleme hızıyla fotoğrafları anında odaklayarak keskin bir netlikte kaydediyor.
Panasonic Lumix GH2 hibrit fotoğraf makinesi
Panasonic Lumix GH2'nin görüntü sensörü ve görüntü işleme motoru daha yüksek bir performans ve yüksek çözünürlükte çarpıcı bir kalite elde etmek amacıyla tamamen yeniden gözden geçirilmiş. Hibrit modeller için artık video kayıt fonksiyonu ilave bir özellik olarak değerlendirilmiyor. Panasonic Lumix DMC-GH2 dijital fotoğraf makinesi 1920 x 1080 / 60i çözünürlüğünde full HD video kayıt performansıyla dikkat çekiyor.


Panasonic DMC-GH2 Micro Sistem fotoğraf makinesi
Panasonic Lumix G2 modeli ile birlikte popüler hale gelen sezgisel dokunmatik kontrol özellilerine Panasonic Lumix GH2 fotoğraf makinesinde de yer verilmiş. Akıllı LCD ve yeni geliştirilmiş Multi Aspect Wide Screen LVF vizörü ile Panasonic GH2 dijital fotoğraf makinesi çekime odaklanan fotoğrafseverlerin mümkün olan en yüksek rahatlığı elde etmesini sağlıyor. Panasonic Lumix GH2 fotoğraf makinesi Lumix G Micro Sistemin sağladığı esnek objektif kullanımı sayesinde değiştirilebilir objektifleri de destekliyor.


Panasonic Lumix DMC-GH2 ve 3D objektif desteği
Tanıtımı Panasonic GH2 ile aynı anda gerçekleştirilen yeni 3D objektif kendi alanında dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor. Bu objektif sayesinde artık sadece 3 boyutlu görmek değil 3D çekim yapmak da olanaklı hale geliyor. Panasonic Lumix GH2'nin dikkat çeken diğer özellikleri arasında My Color modu, Film modu, yeni Sinema modu ve Akıllı Otomatik çekim modu ile Akıllı Çözünürlük yer alıyor.


16 megapiksellik Panasonic Lumix GH2 fotoğraf makinesi
Panasonic Lumix GH2 dijital fotoğraf makinesi Light Speed AF otomatik netleme özelliği sayesinde çekim hızını saniyede 60 kareden 120 kareye yükseltiyor. Panasonic DMC GH2 fotoğraf makinesi 16 megapiksel çözünürlüklü Live MOS görüntü sensörünün yanı sıra orijinal piksel mix teknolojisine de sahip.


Panasonic GH2 Venus Engine FHD görüntü işlemci
Panasonic'in yeni modelinde görüntü işlemci olarak kullanılan Venus Engine FHD gelişmiş sıra dışı sinyal işleme yeteneği ile hem fotoğraf ve hem de video çekim işlemlerinde yüksek bir performans sağlıyor. Renk konusundaki noise etkisi ile ışık konusundaki noise etkisinin birbirinden ayrılması noise azaltma işleminin çok daha hassas gerçekleştirilmesini sağlıyor ve böylece yüksek ISO değerlerinde çekilen fotoğraflarda dahi yüksek bir görüntü kalitesi elde edilebiliyor.


Panasonic Lumix GH2 ile HD video kayıt
Panasonic Lumix GH2 dijital fotoğraf makinesi 1920 x 1080 piksel yüksek çözünürlükte full HD kalitesinde video görüntüleri sensör çıkışını 25p/24p'den 50p/60p'ye çıkartarak 60i çekim hızında kaydedebiliyor. Panasonic Lumix GH2 24 Mbps'de 1080/24p modunu da destekliyor.


Panasonic DMC-GH2 aksesuavarları
• Yuva adaptörü: DMW-MA1, DMW-MA2M, DMW-MA3R
• Harici flaş: DMW-FL220 (GN22) / DMW-FL360 (GN36) / DMW-FL500 (GN50)
• PL Filtre: DMW-LPL52/ LPL62
• ND Filtre: DMW-LND52/ LND62
• MC Koruyucu: DMW-LMC52/ LMCH62
• Stereo Mikrofon: DMW-MS1
• Zoom ayarlayıcı: DMW-ZL1 [Yeni]
• Batarya: DMW-BLC12 [Yeni]
• DC Çoğaltıcı: DMW-DCC8 [Yeni]
• AC Adaptör: DMW-AC8 [Yeni]
• Uzaktan kumanda deklanşör: DMW-RSL1
• Kılıf: DMW-CG1
• KılıfSoft Case: DMW-CG2
• Taşıma Çantası: DMW-BAG1, DMW-CZ18
• Deri Çanta: DMW-BAL1
• Omuz Askısı : DMW-SSTG1-A/C/R/K
• Omuz Askısı (Örme): DMW-SSTG2-W
• Omuz Askısı (Deri): DMW-SSTG3-T
• Omuz Askısı (Deri): DMW-SSTL1
• HDMI mini çıkış kablosu: RP-CDHM15/RP-CDHM30


Panasonic Lumix DMC-GH2 incelemesi
Panasonic Lumix DMC-GH2 dijital fotoğraf makinesinin test örneği elimize ulaştığında yüksek çözünürlüklü test fotoğrafları eşliğindeki kapsamlı bir Panasonic Lumix GH2 incelemesini sizlere sunacağız.

DMC GH2

GH2 Panasonic

Panasonic Lumix GH2 fotoğraf makinesi

Lumix DMC GH2 fotoğraf makinesi

Panasonic Lumix DMC GH2

Panasonic Lumix DMC-GH2

3D SLR fotoğraf makinesi

Panasonic Lumix GH2 objektif

3D fotoğraf makineleri

GH2 Panasonic Lumix

3D SLR

Panasonic Lumix DMC GH2 flaş
 

Ekli dosyalar