Redsn0w ile iOS 6.0.1 Jailbreak Nasıl Yapılır? (iPhone 5, 4S, 3Gs)

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
#1
iPhone 5, 4S, 3Gs akıllı telefonlarına Redsn0w ile iOS 6.0.1 Jailbreak Nasıl Yapılır: İlk önce bilinmesi gereken nokta, iOS 6.0.1 cihazınızı Jailbreak yapacaksanız bu işlem sonrasında cihazınız tethered olaracaktır. iOS 6‘nın yayınlanması ile beraber iOS cihaz sahipleri iPhone Dev Team tarafından yayınlanan Redsn0w jailbreak aracı ile tethered olarak ve sadece A5 işlemciye sahip cihazlardan önceki cihazları jailbreak yapabilmiş ve bugüne kadar da untethered jailbreakbeklentisi ile bu şekilde devam etmişlerdi. Ancak untethered jailbreak beklentisindeki bu süreçte bugün yayınlanan iOS 6.0.1 sürümü ile beraber yine jailbreak beklentisi yenilendi.
Untethered olmasa da tethered olarak Redsn0w’un son sürümü ile yine A5 işlemciye sahip cihazlardan önceki cihazlar tethered olarak jailbreak imkanından yararlanabilirler. Yazımızın devamında iOS 6.0.1 yüklü olan cihazınızı nasıl jailbreak yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.


Desteklenen Cihazlar:

Yazımızın baş tarafında da belirttiğimiz gibi iOS 6.0.1 jailbreak A4 cihazlar olarak tanımlanan iPhone 3GS, iPhone 4, 4. nesil iPod touch cihazlarına uygulanabilir. A5, A5X, A6 or A6X işlemcilerine sahip yeni cihazlar bu metod ile jailbreak yapamayacaklarını belirtmek istiyoruz.
iOS 6.0.1 Jailbreak Nasıl Yapılır?

Birinci Adım: Redsn0w’un son sürümünü indirme sayfası bağlantımıza tıklayarak ilgili sayfada Redsn0w başlığından indirin.
İkinci Adım: Bilgisayarınızda iOS 6.0.1 IPSW dosyası yüklü değilse öncelikle iOS 6.0.1′i bilgisayarınıza indirin ve cihazınızı iOS 6.0.1′e güncelleyin. Ancak bu güncelleme öncesi bir takım uyarılar yaptığımız Apple iOS 6.0.1 Sürümünü Yayınladıyazımızı okuyun.


Üçüncü Adım: Redsn0w’u çalıştırın.


Dördüncü Adım: Extras –> Select IPSW butonuna basarak bilgisayarınızda yüklü olan iOS 6.0 iPSW dosyasını gösterin. (iOS 6.0.1 değil) identified işlemini yapacak olan Redsn0w uygulaması işlemi bitirdikten sonra “Back” butonu ile Redsn0w ana menüsüne dönün.
Beşinci Adım: Jailbreak butonuna basın ardından da uygulamanın sizi yönlendirmesi ile beraber DFU moduna alma işlemlerini yapın (eğer cihaz kapalı değilse DFU moduna alma işlemi öncesi cihazı kapalı konuma getirin). Kısa süre sonra Redsn0w işlem yapacak ve Cydia seçeneğinin de olduğu seçim alanı gelecek, Cydia’yı işaretleyip devam edin.
Altıncı Adım: Cihazınızı kapatın ve Redsn0w ile Just Boot işlemlerini yapmak için tekrar Extras kısmına girerek Just Boot işlemini yapın (iPSW dosyasını göstermek dahil bir önceki DFU moduna alma işlemi tekrar yapılacak), işlem sürerken hemen alt kısımda “Autoboot this device when it connects in DFU mode” seçeneğini işaretleyin. Böylelikle cihaz tethered modda açılacaktır
iOS 6.0.1 tethered olarak jailbreak yapılmış cihazınızı güle güle kullanın. Eğer bu işlemlerde takıldığınız yer olursa daha önce hazırlamış olduğumuz Just Boot işlemleri ile Jailbreak işlemini bitirin.
Kaynak: Redsn0w ile iOS 6.0.1 Jailbreak Nasıl Yapılır - iPhone | iPad | iPod | Mac | Apple