s.a 7230 rm-604 ekran ışığı yanmıyor YARDIM!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ustalar kolay gelsin.7230 cihaz açmıyor arızası ile geldi..temiz açılmamış cihazdı.sıvı temas, darbe yok.güç kaynağına bağladım akım çekmedi.yani kısa devre yok cihazda.ekran soketini tinerle temizlendi.ve arıza hala aynı. ama birşey farkettim .on/off a bastığımda çok dikkatli bakıldığı zaman sim kartı takın diyor.yani cihaz aktif olarak çalısıyor fakat ekran ışığı yok. yaptığım müdahaleler bunlar. yardıma ve fikirlerinize ihttiyacım var.

ŞİMDİDEN TEŞEKKURLER. KOLAY GELSİN !!!!

Cevap: s.a 7230 rm-604 ekran ışığı yanmıyor YARDIM!!!

arkadaşlar!!! hiç mi kimsenin başına gelmemiş.. kaç gündür haber bekliyorum ama tek bir fikir beyan eden bile yok....

yok usta verdiğiniz yollar sağlam. filmi temiz sağlamdı. elimde de yoktu. film denedim yine de ekran ışığı yok.dediğim gibi sıvı darbe yok cihazda.ve şemada ışık entegresi bulamadım başka yol ve teknik bilen varsa yazarsanız sevinitim .... teşekkürler Apple & Cemal Keskin

kardeş ekrandan yapiyor 2 gün önce yaptim bitane cihaz calisiyo ekran isigi yanmiyodu ekran filmi giriş ucunda bacak kopukdu tel attim ince bi şekilde ekrana düzeldi.

kardeş tam anlamadım. ekran filmi giriş ucu dediğin ekran soketimi yoksa. ben ne yaptıysam olmadı.yaptığın yolu çizip ekleyebilirsen memnun olurum.. hayırlı işler

kardesim elinde ekran varsa dene düzelirse ekranin sokete giren ucu soldan ücüncü bacak kiriliyo genelde ekran ucunun semasini zor buluruz

beyler ekran film denedim.ama tık yok. hala ekran geliyo ama ekran ısığı yok . ekran hibritlerine baktım. ama bulamadım.şemadaki V2507 kodlu parça zannedersem bir transistör...
borda dikkatli baktım müdahale etmedim sıcak hava ile ama bu parça hafif kabarmıştı. 6600 da buna benzer bi parça vaardı. değiştim.fakat bişey değişmedi.size sorum bu cihazda başka ne yapabilirim.cihazda görüntü entegresini bulamadım. bilen varsa söylesin. bide onu denicem. kodunu söyleyin yada şema eklerseniz de olur.. şimdidien teşekkurler..şimdiden teşekkurler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...