Samsung Focus Flash İncelemesi: Özellikleri, Fiyatı, Türkiye, Eksikleri, Video Türkçe

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
Samsung üreticisi, Windows Phone 7.5 Mango işletim sistemiyle çalışan 'Focus Flash' isimli yeni akıllı telefonunu satışa sundu. Amerika'nın AT&T operatörü, Samsung grubunun bir parçasıdır. Samsung Focus Flash akıllı telefonu, AT&T'nin 4G şebeke ağını kullanıyor. Android ve iOS cihazlarından sıkılmış kullanıcılar için Windows Phone 7.5 Mango işletim sistemi alternatif bir çözümdür. Detaylı özelliklerini incelemek için haberin devamını okuyunuz...

Samsung Focus Flash resmi fotoğrafları

Samsung Focus Flash Temel Özellikleri

• Ekran: WVGA çözünürlüklü (480 x 800 piksel) 3.7" inç büyüklüğünde 16M-renk Super AMOLED ekran.
  • 3G alıcısı: HSDPA 14.4 Mbps hızında ve HSUPA 5.76Mbps hızında.
  • İşletim Sistemi: Windows Mobile 7.5 işletim sistemi üzerinde çalışıyor.
  • Kablosuz servis sağlayıcıdan tescilli uygulamaları kaldırma yeteneği.
  • İşlemci: 1.4 GHz hızında Scorpion işlemci.
  • RAM: 512MB RAM bellek.
  • Chipset: Snapdragon yonga seti.
  • Kamera: LED flaş ve geo-tagging destekli 5 megapiksel otomatik odaklı kamerası 720p video kaydı yapabiliyor ve karşılıklı görüntülü konuşmalar için 1.3MP ön kamerası bulunuyor.
  • Yetenekli bir fotoğraf editörü de dahil olmak üzere bir dizi Samsung tescilli uygulamalar.
  • Bing Maps ile ücretsiz navigasyon.
  • Hafıza: 8GB dahili depolama alanı.
  • Kulaklık Girişi: Standart 3,5 mm kulaklık girişi.
  • Standart microUSB portu (şarj)
  • Wi-Fi b/g/n, DLNA desteği, Wi-Fi hotspot yetenekli.
  • Bluetooth 2.1 ile A2DP.
  • Accelerometer otomatik ekran rotasyonu için.
  • Peyzaj ekran üzerindeki QWERTY klavye.
  • RDS özellikli FM radyo.
  • Office belge düzenleyici.
  • Dahili A-GPS alıcısı.
  • Sesli-metin işlevsellik.
Samsung Focus Flash Eksikleri ve Eleştiriler

• Sistem için geniş bir dosya yöneticisi yok.
  • Dahili kullanıcı için kullanılabilir hafıza sadece 5.5GB ve genişletmek için hiçbir seçenek yok.
  • Bluetooth dosya transferi yok.
  • USB yığın depolama modu yok.
  • Sınırlı üçüncü parti uygulamalar kullanılabilirliği.
  • Tarayıcıda hiçbir Flash ya da Silverlight desteği bulunmuyor.
  • Dosya yönetimi için Zune yazılımı üzerinden eşitleme (sync) gereklidir.
  • DivX / XviD video desteği yok. (otomatik kodlama Zune yazılımı tarafından sağlanır, ancak kalitesini düşürür)
Windows Phone 7 üzerinde geliştirme çalışmaları devam ederken, son Mango güncellemesi ile iyi iyileştirmeler yaptılar ancak uygulama desteği oldukça sınırlı, ancak Microsoft, diğer işletim sistemi ekosistemlerin en üst geliştiriciler tarafından bu yönde gerçekten çok çalışıyor. Redmond merkezli yazılım devi mali gücü göz önüne alındığında, makul Windows Phone ve üst rakipler arasındaki uçurum, zaman ilerledikçe kapanacaktır. Samsung Focus Flash bir giriş seviyesi akıllı telefon gibi fiyatlı olurken, oldukça üst sınıf bir donanım (Windows Phone cihaz için) ile tasarlanmış.

Ekli dosyalar