Samsung Galaxy Nexus i9250 İncelemesi: Özellikleri, Fiyatı, Eksikleri, Türkiye, Video

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
Samsung üretisi, Google ile işbirliğiyle Android işletim sürümünün son sürümü Ice Cream Sandwich ile çalışan "Samsung Galaxy Nexus" isimli akıllı telefonu Dünya piyassasında yerini almaya başladı. Google Android 4.0 Ice Cream Sandwich OS işletim sistemiyle güçlendirilmiş Samsung Galaxy Nexus, 1.2GHz saat hızında dual-core çift çekirdekli işlemci ile 1 GB RAM bellek, 4.65-inç büyüklüğünde (1280 x 720 çözünürlükte) Super AMOLED Full HD dokunmatik ekran, 32 GB dahili depolama alanı, 5-megapiksel birincil kamera ile LED flaş ışığı ve 1.3-megapiksel ön kamera bulunuyor. Mükemmel incelikteki cihazın boyuları ise; 8.94mm inceliğinde ve 135 gram ağırlığında, Samsung Galaxy Nexus akıllı telefonu ile 1080p HD video kaydı yapabilirsiniz ve oynatabilirsiniz. Diğer özellikleri ise; Bluetooth 3.0, NFC desteği, LTE ve 1750mAh batarya mevcut.

Samsung Galaxy Nexus Resmi görüntüsü

Kanada, ağı üzerinde yeni Samsung Galaxy Nexus akıllı telefonu üç yıllık bir sözleşme ile 159,95 $ fiyat ile satın alınabilir. Türkiye raflarında resmi olarak bulunmayan Galaxy Nexus i9250, Türkiye'nin bilinen online satış mağazalarında 1.300 TL - 1.700 arasında değişen fiyatlar ile satılıyor. Samsung Galaxy Nexus cihazını sahibinden.com üzerinden satıl almak istiyorsanız; burdaki bağlantıyı ziyaret ediniz.

Samsung Galaxy Nexus ön-arka-yandan görüntüsü

Androidtelefonlari.com isimli bir online satış mağazasını inceledim ve incelememde belirtmek istedim. Google’ın 3. özel telefonu olan ve Dünya’nın ilk Android 4.0 Ice Cream Sandwich versiyonu yüklü Android'li Samsung Galaxy Nexus i9250‘nin, Türkiye’de resmi, IMEI kayıtlı, adınıza faturalı ve 2 yıl Sanayi Bakanlığı’ndan onaylı garantili olarak AndroidTelefonlari.com online satış mağazası ön siparişleri almaya başladı. Burdaki bağlantıdan cihazı satın alabilirsiniz. Satıcının sitesinde Samsung Galaxy Nexus i9250 cihazın faturalı+garantili olarak 1.430,51 TL + KDV fiyat ile satışa sunulmuş.

[YOUTUBE]S95lsIcxwqY[/YOUTUBE]
Samsung Galaxy Nexus Videolu İncelemesi

Samsung Galaxy Nexus Detaylı Özellik Listesi:

• Şebeke: HSDPA 21Mbps hızında ve HSUPA 5.76Mbps hızında ile 3G/4G şebekesi.
  • İşletim Sistemi: Android 4.0 Ice Cream Sandwich İşletim Sistemi ile Stock UI arayüzü.
  • Ekran: 4.65” inç büyüklüğünde Super AMOLED kapasitif dokunmatik ekran ile HD (720 x 1280 piksel) ekran çözünürlüğü; 16M renk; oleophobic yüzey.
  • 8.9mm olarak mükemmel ince bir tasarıma sahip.
  • İşlemci: Dual-core çift çekirdekli 1.2GHz hızında Cortex-A9 işlemci
  • GPU: PowerVR SGX540 GPU grafik güçlendirici
  • Yongaseti: TI OMAP 4460 chipset.
  • Hafıza: 16/32GB dahili depolama alanı seçenekleri
  • RAM: 1 GB RAM bellek.
  • Kamera: 5 Megapiksel otomatik fokus kamera (2592x1936 piksel çözünürlüklü), LED flaş; 1.3 MP ön kamera (görüntülü görüşmeler için)
  • Video Kaydı: 1080p video kayıt yeteneği @30fps'de; touch-to-zoom while recording
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n kablosuz ağ bağlantısı.
  • DLNA; Wi-Fi hotspot desteği.
  • Bluetooth 3.0 ile ADP desteği.
  • TV-çıkışı (1080p) ve MHL desteği ile microUSB portu.
  • GPS alıcısı ile A-GPS desteği.
  • NFC bağlantısı.
  • İvmeölçer, gyro ve yakınlık sensörleri, pusula, barometre.
  • İyi bir kavrama için Hiper Cilt malzemeden yapılan kapak tasarımı.
  • Mükemmel ses kalitesi.
Samsung Galaxy Nexus Eksikleri ve Eleştirilerimiz:

• Kamera çözünürlüğü, yüksek teknolojili çift çekirdekli akıllı telefonlar rekabetinin gerisindedir.
  • Pil ömrü ortalamanın altında.
  • Özel kamera tuşu yok.
  • microSD hafıza kartı yuvası yok.
  • Yığın depolama modu yok. (MTP modunda bazı dosyalar görünmüyor)
  • Android 4.0 Ice Cream Sandwich henüz tüm Android Market uygulamaları ile tam uyumlu olacak şekilde çalışmıyor.
  • FM radyo yok.

Ekli dosyalar