Samsung Galaxy S3 Mini İncelenmesi(Fiyatı, Özellikleri, Türkiye ve Çıkış Tarihi)

#1
Samsung’un yeni gözde telefonu olan galaxy s3 mini kısa süre içinde Türkiye’de satışa sunulmaya başlayacak.
Almanya’da ilk kez basın toplantısında duyurduğu s3 mini Avrupa kullanıcılarına yönelik olarak daha ufak ve galaxy s3’ten esinlenerek tasarlandığını duyurdu.

Samsung Galaxy S3 mini’nin çift çekirdekli 1 GHz işlemcisi, 4 inç süper Amoled ekranı, maksimum olarak 32 GB’a kadar MicroSD desteği bulunuyor. Android Jelly Bean işletim sistemine sahip olan S3 mini, Samsung’un TouchWiz yazılımıyla daha da güçlü. Galaxy S3 mini akıllı telefonun arkasında yer alan 720p çekim yapabilen 5 megapiksellik kamerası bulunurken ön kısmında ise VGA kamerası mevcut bulunuyor. 1 GB Ram ve 1500mAh pilinin de bulunduğunu unutmayalım.
Samsung Galaxy S3 minin TÜRKİYE SATIŞ FİYATI : 799 TL MAĞAZALARA GİTMEK İÇİN TIKLAYIN4 inçlik ekranıyla rahatlıkla avuca sığabiliyor buda Avrupalı kullanıcılara yönelik tasarlandığının kanıtı.
Şuan için Amazon üzeriden sipariş verebileceğimiz S3 mini SIM kilitsiz fiyatı 409 $’a kadar fiyatlar mevcut bulunuyor. Samsung galaxy S3 mini S3’ten sadece boyutu değil bazı teknik özellikleri ile de ayrılan Android 4.1.1 Jelly Bean işletim sistemi yüklü olarak geliyor.Samsung Galaxy S3 Mini Genel Özelliklerine Bakacak Olursak:

  • Boyut: 121.55x63x9.85 mm
  • Ekran: 4.0 inc WVGA Super Amoled
  • Ekran çözünürlüğü: 800x400
  • İşletim sistemi: Android 4.1 Jelly Bean
  • İşlemci: 1 GHz çift çekirdekli Mali 400MP
  • Ram: 1 GB Ram Bellek
  • Dahili Hafıza: 8 GB sabit/ayrıca 32 GB’a kadar mikroSD
  • Kamera Performansı: 5 MP 2592x1944 piksel 720P video
  • Batarya Kalitesi: 1500 mAh Lityum ly
on

Galaxy S3 mini telefonla etkileşimi doğal ve sezgisel kılan zeki teknolojilerle donatılmış olan Samsung Galaxy S3 mini gelişmiş ses tanıma özelliği S Voice sayesinde kullanıcılar, ses komutları ile tuş kilidini açabiliyor, en sevdikleri şarkıları çalabiliyor, sesi açabiliyor ya da kısabiliyor, programlarını düzenleyebiliyor, otomatik olarak kamerayı açıp fotoğraf çekmeye başlayabiliyor.Samsung Galaxy S3 mini ayrıca kullanıcıların telefonlarını daha kolay ve doğal şekilde kullanmalarına olanak tanıyarak kullanıcıların hareketlerini algılayabiliyor. Akıllı bekleme özelliği ile kullanıcıların göz hareketlerini takip ederek, ekran ışığını açık tutabilirken Direkt arama özelliği sayesinde kullanıcı telefonuna gelen sms’i okurken istedikleri anda telefonu kulağını götürerek otomatik olarak sms’i atan kişiyi arayabiliyor. S3 mini akıllı uyarı özelliğiyle de kullanıcıya aldığı cevapsız çağrılar ve mesajlar için uyarı veriyor. Buddy photo share özelliği ise, fotoğraf galerisindeki fotoğrafların yada kamera ile çekilmiş tüm görsellerin fotoğrafta yer alan arkadaşlar ile paylaşılmasını sağlıyor.
Çakıl mavisi ve mermer beyazı renk seçenekleri ile sunulan Samsung Galaxy S3 mini Kasım ayı sonunda kullanıcıların beğenisine sunulacak.
 

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi: