Samsung I8350 Omnia W İncelemesi: Özellikleri, Fiyatı, Eksikleri, Türkiye, Video

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
Samsung, Microsoft ile ortak girişimi sonrasında Windows Phone 7.5 Mango işletim sistemiyle çalışan Samsung I8350 Omnia W isimli yeni akıllı telefonu, Dünya piyasalarına lanse edilmeye başladı. 717.106 TRY fiyat ile hindistanda satışa sunulan yeni akıllı telefon şu anda Türkiye raflarında mevcur değildir ve bu konuda henüz bir bilgi bulunmamaktadır. Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows Phone'ın gözde versiyonu Mango ile birlikte gelen Samsung I8350 Omnia W akıllı telefonu, 1 GHz saat hızında çalışan tek çekirdekli bir işlemciye sahip. İncelememizde detaylı özellik listesi ve eksikler bölümüne bakarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Samsung Omnia W resmi resimleri​

Samsung I8350 Omnia W Detaylı Özellik Listesi:

• Ekran: 3.7" inç büyüklükte 16M-renk WVGA çözünürlüklü kapasitif Super AMOLED dokunmatik ekran (480 x 800 piksel).
  • 3G: Dual-band 3G 14.4 Mbps hızında HSDPA ve 5.76Mbps hızında HSUPA.
  • İşletim Sistemi: Windows Phone 7.5 Mango.
  • İşlemci: 1.4 GHz hızında Qualcomm MSM8255 Snapdragon işlemci.
  • Grafik Güçlendirici: Adreno 205 GPU grafik güçlendirici.
  • RAM: 512MB RAM bellek.
  • Kamera: LED flaşlı 5 megapiksel otofokus kamera.
  • Video Kaydı: 720p video kaydı @ 30fps'de.
  • Hafıza: 8 GB dahili depolama alanı.
  • Standart 3,5 mm kulaklık girişi.
  • Standart microUSB portu (şarj)
  • Wi-Fi b/g/n.
  • Stereo Bluetooth 2.1.
  • Mobile Office doküman görüntüleyici / editörü.
  • Sosyal ağ entegrasyonu ve bulut servisleri.
  • Dahili GPS alıcı ile A-GPS.
  • RDS özellikli Stereo FM Radyo.
  • Görüntülü çağrı uygulaması ve diğer özel Samsung uygulamaları ile birlikte gelir.

[YOUTUBE]v9LgfW0PYKE[/YOUTUBE]

Windows Phone işletim sistemi geliştirmelerine bir yıl önce başlayan Microsoft, Mango 7.5 sürümünde iyi bir ilerleme sağlayarak On iki ay kadar sonra, Samsung, Microsoft ile ortak girişimi sayesinde bir çok Mango işletim sistemiyle çalışan akıllı telefon piyasada görülmeye başlandı. Super AMOLED ekran Samsung Omnia 7 üzerinde görmek bizi çok heyecanlandırdı. Omnia W'nin düşük donanımları her ne kadar gözden kaçmasa da, yine de Mango işletim sistemli akıllı telefonları raflarda görmek bizi heyecanlandırıyor.

Samsung I8350 Omnia W Eksikleri ve Eleştiriler:

• Genişletilebilir depolama alanı için MicroSD hafıza kartı seçeneği yok.
  • Yığın depolama modu yok (Zune üzerinden sağlanabilir)
  • Dosya yönetimi ve senkronizasyon sadece Zune üzerinden mümkün.
  • Bluetooth dosya transferi yok.
  • Tarayıcıda hiçbir Flash Player ya da Silverlight desteği bulunmuyor.
  • DivX / XviD video desteği yok. (Zune yazılımı tarafından sağlanan otomatik olarak kodlama)

Ne yazık ki, Samsung I8350 Omnia W akıllı telefonu için Microsoft kaynaklı bir çok eksikleri sizinle paylaşmak zorundayız, Microsof Windows Phone 7.5 Mango işletim sistemi ile ilgili eleştirilerimi diğer Mango kullanan akıllı telefonların incelemesinde belirtim, bunları tekrar dile getirecek olursak; genel olarak dert yandığımız en önemli eksikler; Bilgisayardan telefona veya telefondan bilgisaya dosya aktarımı yapabilmek veya cihaz senkonizasyonu gerçekleştirebilmek için Microsoft tarafından sağlanan Zune yazılımı kullanmak zorundasınız. Ayrıca cihazdaki Bluetooth donanımı, telefondan telefona dosya aktarımı özelliğinden mahrum. Ve belkide en önemlisi İnternet tarayıcısında gezinirken videoları izleyebilmek için Flash Player ya da Silverlight desteği bulunmuyor. Ama Microsoft bir kaç güncelleme ile bu eksikleri giderebileceğiniz düşünüyorum. İncelemimizin sonuna geldim, başka bir haberde görüşmek dileğiyle Alla'a emanet olunuz.

Ekli dosyalar