Symbian Telefon Formatlama ve Sorunları (Sadece Formatla İlgili Sorularınızı Yazınız)

  • Konuyu başlatan **AYAZ47**
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A

**AYAZ47**

Guest
#1
Yapaca ınız formatlama işlemi sonucunda telefonunuzda oluşacabilecek hasar , kaybolabilecek veriler vb. sorunlardan sadece siz sorumlusunuzdur.Forumumuz ve benim hiçbir sorumlulu um yoktur.Bütün sorumluluk size aittir.

Telefonlara format 2 şekilde atılır. Soft format ve hard format. 2 format türünde de telefonunuz fabrika ayarlarına döner ve telefon hafızasındaki herşey silinir. Ayrıca hafıza kartında olmasına ra men java tabanlı oyun ve programlar formattan sonra çalışmamaktadır. Format atarken telefonunuzun şarjının dolu olmasına dikkat edin ayrıca format atarken telefondan hafıza kartını çıkarın. e er hafıza kartınızda şifre varsa telefonunuz formattan sonra hafıza kartı şifresi soracaktır.

Kısacası ,

1) Hafıza kartınızda şifre varsa şifreyi kaldırınız!

2) Rehber, Mesajlar, Galeri yedeklerinizi alınız yoksa bir daha ulasılamayabilirsiniz.

1 . Soft Format : Telefonlara soft format *#7370# tuşlarına basarak atılır. Bu tuşlara bastıktan sonra telefonunuz Orjinal Ayarlar yüklensin mi diye soracaktır. Bu soruya evet diyince güvenlik kodunu girmeniz gerekmektedir. Telefonunuz kapanacak ve 2-3 dakika sonra açılacaktır. Telefonunuz açıldı ında fabrika ayarları geri yüklenmiş ve sonradan yüklenen dosyalar silinmiş vaziyette olacaktır. Bazı virusler soft formatla temizlenebilir. Ancak bazı virusler hard format atmadan temizlenemiyor.

2 . Hard Format : Telefonunuzu kapatıp *+3+yes(arama yaptıgınız tuş) tuşlarıyla beraber açma kapama dü mesine basarak telefonu açın ve bekleyin.
OS7 serilerinde ekrana formatting yazısı gelir fakat OS8 ve OS8.1 lerde bu tip bir yazı gelmez. O nedenle OS7ler formatting yazısı
gelene kadar tuslara basılı tutmaları yeterli fakat OS8 ve OS8.1'lerde bu tip bir yazı gelmedi i için taki eller gelene kadar basılı tutmakta fayda var...

Hard format telefonunuzun z sürücüsünü c sürücüsüne yükler.Yani çözemedi iniz problemlerinizi bu yöntemle kesinlikle çözebilirsiniz.


Not :
Hafıza Kartına Format Atma:

Menü\Ekstra\Hafıza bölümünden Seçenekler vasıtası ile Haf.Kartını Biçimle sayesinde hafıza kartınızı da formatlayabilirsiniz.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...