UFS-HWK Box nasıl kullanılır?

'HWK Box Destek' forumunda Hayaldunya tarafından 3 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. Hayaldunya

Hayaldunya Mahmut Forum Admini

Bu programın kullanımına başlamadan önce bütün telefon modelleri için ini dosyasının oluşturulmuş olması lazım (Yani bütün telefon modellerin flashları bilgisayarınıza yüklenmiş olması lazim). Bu size sonradan büyük zaman kazandıracaktır.
    İlk önce telefon modelini gerekli MCU ve PPM dosyasını seçmeniz lazım. Flash ile ilgili olan UI Options seceneklerinde ihtiyacınız olanı seçerek create ini button seçeneğini işaretleyiniz. DCT3 telefonlarına flash atarken FAID seçeneğini işaretlemeyi unutmayınız. Bu aşamadan sonra UFS Nokia Programını kullanabilirsiniz
    DCT3 TELEFONLAR:
    SW Upgrade: Start düğmesine basarak otomatik olarak yapacaktır, yalnız daha önceden ini dosyasının yüklenmiş olması gerekir.
    Not: Eğer sadece MCU (bütün özellikler), veya PPM (sadece dil) veya PMM (hafıza) yüklemek istiyorsanız use ini file settings seçeneğini işaretlemeyiniz ve flash için gerekli dosyalarınızı seçiniz sonra start düğmesine basınız.
    Unlock: Ana Ayarları bölümünü UI Settings e getiriniz sonra UI Options bölümündeki Init Simlocks veya Init Simlocks seçeneğini çift tıklayınız.
    Extra Özellikler:
    a)Rebuild patch, telefondaki patch tamir edeceğiniz zaman bu özelliği kullanınız.
    b)Read Flash, convert files seçeneğini kullanarak telefonun flashını okuyabilir ve kendi dosyanızını oluşturabilirsiniz.
    c)Erase Flash, flashı silmek için kullanabilir ve yeni patch oluşturmak için size yardımcı olabilir.
    DCT4/WD2 TELEFONLAR:
    Temel özellikler için DCT3 te kullanılan yolu izleyiniz. SW, upgrade, unlock, ve resets özellikleri için DCT3 ile aynı yolu izleyiniz. WD2 telefonlara full flash attıktan sonra Phone Start-up failed yazdığı zaman format user area buttonuna tıklayarak telefonun çalışır hale gelmesini sağlıyabilirsiniz.
    User Setting Items (Kullanıcı Ayarları): UI Ayarları, grafik, logo, zil sesleri, ve telefon numaralarını kaydedebilir ve backup olarak atabilirsiniz. (Bütün modeller bu özelliği desteklemez).
    Read UEM: Bu özellik ile, telefonun patch tamir edebilmek için, IC flash değiştirdikten sonra, .ask dosyasını okutabilirsiniz.
    Write UEM-SL: Bu özellik .rpl dosyalarını yazmak içindir. Uygun .rpl dosyalarını kullanarak, patch değiştirebilir veya oluşturabilirsiniz.
    Erase Flash: Flash chip değiştirdiğiniz zaman kullanınız ki siz yeniden full program atabilesiniz.
    Format USER Area: Bu özelliği, sadece WD2 telefonları için kullanınız. Telefonlar program problemi gösterdiği zaman veya siz telefonu sıfırlamak blank istediğiniz de kullanınız.
    Tips: Ölmüş (göçmüş) telefonlara flash atmak için kullanınız. Auto detect product seçeneğindeki işareti kaldırınız, flash atmak istediğiniz telefonun modelini ve ilgili dosyayı seçerek start düğmesine basınız.
    CP Uploading: Manual olarak CP Content Package (İçerik paketi) seçerek aynı flash yaparken uyguladığınız yolu izleyiniz. İlgili ve uygun CP ayarları yapıldıktan sonra start düğmesine basın program gerisini otomatik olarak tamamlayacaktır.
    Write PM: Bu özelliği, PPM Permanent mode memory (daimi hafıza modu) yazmak istediğinizde kullanınız. Flash chip değiştirdiğinizde veya PPM alanı herhangi bir sebepten dolayı zarar gördüğünde bu özelliği kullanabilirsiniz.
    DCT3:
    Örnek: Nokia 3310 modeli için:
    MCU: NHM506.07.0 (full flash atmak için)
    PPM: NHM506.07.b (Türkçe dil için
    DCT4:
    Örnek: Nokia 7210 modeli için:
    MCU: NHL404.74.0 (Full flash atmak için)
    PPM: NHL404.74.c (Türkçe dil için)
    CNT: NHL404.74.ucp.c (Content Package için)
    WD2:
    Örnek: Nokia 6600 modeli için:
    MCU: NHL103421.C1 (full flash atmak için)
    PPM: NHL103421.22 (Türkçe dil için)
    BB5:
    Örnek: Nokia 6630 modeli için:
    COR: RM1_5.050308_B4.C0R (full flash atmak için)
    PPM: RM1_5.050308.v05 (Türkçe dil için)

Yazan: Mahmut Usta

2. Cevap: UFS-HWK Box nasıl kullanılır?

Bilgi için teşekkürler.

Konuyla alakasız olacak ama.

ben teknik servis işine yeni başladım. Box seti almayı düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum.
    şimdiden teşekkürler.

3. Cevap: UFS-HWK Box nasıl kullanılır?

merhaba arkadaşlar

yeni bir hwk ufs aldım kurulumunu yapamıyorum. nasıl kurulduğunu bilen varsa lütfen numarasını yazsın ben arim kendisini. yardımcı olan olursa memnun olurum. herkese iyi çalışmalar

4. kalender bekar

kalender bekar Süper Kullanıcı

Cevap: UFS-HWK Box nasıl kullanılır?

arkadaslar hvk box kadar lanet bı box yok tavsıye etmem sıkıntısı olan varsa arasın 5324429814

5. sunrise_i

sunrise_i hevesli

Cevap: UFS-HWK Box nasıl kullanılır?

bende aldım bi türlü kullanamadım evde uyuyolar mışıl mışıl