Wentto F71, ne ses var ne soluk ne de şarj :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhabalar, Wentto F71 modeli var klasik tv li modellerden. bunun sesi çıkmıyor ve cihaz şarj olmuyor. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

Cevap: Wentto F71, ne ses var ne soluk ne de şarj :)

Cihazdan o kadar iyi anlayan birisi malesef değilim. Bir arkadaşımdan aldım kullanmak için. fonksiyonlarında bir problem yok. TV felan çalışıyor gayet güzel. Fakat ses gelmiyor cihazdan ve şarj olmuyor. Dediğiniz şekilde içini açıp temizliğini yaptıktan sonra tekrar son durumu bildiririm size. Teşkkür ederim ilgilendiğiniz için.

cihazın içini açıp şarj soketinin olduğu bölgeyi temizledim. fakat şarj olmama sorunu devam ediyor. farklı bir pil taktığımda cihaz açılıyor, cihazın pilini farklı bir cihazda denediğimde pil de çalışıyor. yani cihazın açılmasında bir problem yok sadece şarj..

kardeş cihaz zaten çin malı nerden ne arıza yapacağı belli olmaz.
sende tamirci olmadığına göre senin yapacan fazla bişi yok hatta o cihazı açarak yapmaman gereken bişi zaten yapmışsın burda bizim densiz(cepteknik22) sana akıl vermiş sende uygulamışsın.
başka bir şarj cihazı denemeyi düşündünmü eğer edendin yine olmadıysa götür bir tamirciye ama(cepteknik22) olmasın cüzzi rakamlara yaparlar merak etme

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini

Mesut usta bu adam başımıza bela olmuş. Walla yerini tesbit edersem bi şekilde gidecem babasıyla konuşacam. 10 yasında cocuk dövülmezki.

230 TL den ucuz olduğu ve Nokia E71 in kopyası olduğu için aldım.Benim sorunum kamarasının gerçekten 3.2 piksel olmayışı ve ekran renk sayısının çok düşük olmasıdır. Bunun dışında gayet güzel. Benim sorum;
1. E 71 in orijinal kamerasını alıp değiştirtsem
2. E 71 in ekranın alıp değiştirtsem
E 71 kalitesini yakalayabilirmiyim. Bunları değiştirsem tahminimce en fazla 100 TL masraf ederim.Bu masrafı yapsam bile yinede E 71 den ucuza gelmiş olacak.
Bana bu konuda yardımcı olrmusunuz. saygılarımla...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...