Windows 7 Dijital imza Korumasını Kaldırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
#1
Windows 7 dijital imza ‘sı olmayan programların yüklenmesine izin vermiyor. Genelde tüm resmi programların dijital imzası bulunuyor fakat bazı driver ‘larda dijital imza olmayabiliyor. Dijital imza olmayan programları yüklerken aşağıdaki hata ile karşılaşabiliyoruz.
Windows bu aygıt için gereken sürücülerin dijital imzasını doğrulayamıyor. Yeni yapılan bir donanım veya yazılım değişikliği hatalı imzalanmış veya bozuk bir dosya veya bilinmeyen bir kaynaktan gelen kötü niyetli bir yazılım yüklemiş olabilir. (Kod 52)
Genelde bu driverın yüklenmemesi önerilir. Fakat kullandığınız aygıtı kullanabilmek için bu driverı yüklemeniz şart ise windows 7 dijital imza özelliğini kapatabilirsiniz. Bunun için bir kaç yol var.
Birincisi; Bilgisayar açılırken f8 ‘e basın ve çıkan menüde Dijital imzası olmayan programlara izin ver seçeneğini seçin. Tabi bu geçici bir çözüm. Bunu yaptığınızda bilgisayarı her açışınızda f8 e basıp yine bu seçeneği seçmeniz gerekiyor.
İkincisi ise; dijital imzaları komut ile kapatmak. Bunun için Başlat’taki arama satırına ” cmd ” yazın. Aramada en üstte çıkan cmd.exe dosyasına sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın. ( Resmi tam boyutta görmek için üzerine tıklayın.)
Daha sonra çıkan komut ekranına sırasıyla aşağıdaki komutları yazarak enter ‘a basın.
bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS
bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON
İşlemleri başarı ile tamamladığınızda windows 7 ‘de sürücüler için imza korumasını kaldırmış oldunuz. Bilgisayarı yeniden başlatıp driverınızı sorunsuz yükleyebilirsiniz.


Kaynak: Windows 7 Dijital imza Korumasını Kaldırma | Dijital Driver İmzası | TeknikWeb.NET | Windows 7 ve Wordpress Teknoloji Bloğu
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...