YouTube açıldı: Bakan Yıldırım'dan Youtube müjdesi

Hayaldunya

Mahmut
Forum Admini
#1
Google'ın YouTube ekipleri siteye Türkçe dil desteğinide eklemesinin ardından buzlar eridi. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Youtube'un üzerine düşen hukuki sorumlulukları yerine getirdiğini belirterek şirketin yapacağı başvuru sonucunda yasağın kalkacağını açıkladı.

Bir gazetecinin "Geçtiğimiz günlerde bir şirketin, Youtube'un yasaklanmasına neden olan içerikleri kaldırdığı ve bu yüzden artık yasaklanmaya neden olacak bir durumun olmadığını söylediler.Bakanlığın bilgisi dahilinde bu sürecin gerçekleştirildiği belirtildi. Siz neler söylecek siniz?" sorusu üzerine Yıldırım, bahsedilen konunun bilgileri dahilinde geliştiğini söyledi.

Yıldırım, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu ve bu nedenle herkesin hukuka saygı göstermesi gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: "Nihayet bu paylaşım sitesinin yöneticileri de bu yönde hareket etmeye karar verdiler. Hukukun izlenmesinden başka hiçbir yolun geçerli olmadığını gördüler zannediyorum. Bundan sonraki aşama, yargı kararı yerine getirildiğine göre, mahkemeye müracaat edip tamamen bu filtrelemenin ortadan kaldırılması aşamasıdır. Gördüğünüz gibi herkes yasalara uyunca hiçbir sorun çıkmıyor."
 

Ekli dosyalar